-1.2 C
Скопје
07:21 - 30 март, 2023

Со глава во торба: Три хороскопски знаци ќе влетаат во авантура овој декември – слатко, ама може скапо да чини!

Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот, кои ќе влетаат во љубовна авантура во првиот месец од зимата. Сепак, експертите предупредуваат дека одењето по тенок мраз е опасно.

Овен

Ве привлекуваат авантури, но не сите завршуваат добро. Затоа, пред да скокнете во некоја сомнителна приказна, подобро е да размислите сто пати. Насочете ја својата енергија, на пример, кон некој екстремен спорт. Така не само што можете да стекнете добри впечатоци и да го зголемите нивото на адреналин во вашето тело, туку и да ги наполните батериите за цела година.

Бик

Во животот на Бикот може да се појави ситуација во која тие ќе се втурнат со глава. Меѓутоа, таму не е се така чисто. Астролозите предупредуваат дека наскоро судбината ќе ве стави на избор, нема да можете да седите на две столчиња. Затоа, пристапете мудро на сè и не подлегнувајте на искушенија. Тие можат да се претворат во катастрофа за вас.

Шкорпија

Можеби ќе имате афера која наликува на емотивен залет. За да избегнете негативни последици и понатамошна депресија, треба правилно да ги поставите вашите приоритети и цели за следната година. Размислете што е навистина важно за вас и изберете партнер кој одговара на вашата идеја.

Слични објави

Џереми Ренер низ солзи зборува за страшната несреќа: „Избрав да преживеам, си велев дека тоа нема да ме убие“

Еспресо

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо
Се вчитува....