5.8 C
Скопје
22:38 - 6 декември, 2023

Хрватските пејачки открија што мислат за успехот на Пријовиќ: На Розга и Севе им се придружи и Нина Бадриќ

Александра Пријовиќ наскоро ќе има пет последователни концерти во хрватската престолнина, во тамошната Арена, што никој досега не можел да гo направи.

Таа пред неколку дена зборуваше како само Јелена Розга од хрватските колешки и го честитала успехот, по што следеше јавна порака од Северина Вучковиќ.

– Браво мила, горд сум на тебе! – ѝ напиша Севе, а потоа Александра и одговори:

– Ти благодарам драга моја.

Сега на Јелена и Северина им се придружи уште една хрватска пејачка – Нина Бадриќ ѝ напиша порака на Прија на Инстаграм под фотографија од еден од концертите во Белград:

-Браво Александра!

– Фала, драга Нина, одговори фолк пејачката.

 

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....