5.8 C
Скопје
21:53 - 6 декември, 2023

Астро прогноза за вторник, 17 октомври

Овен

Ви се советува да ги преиспитате вашите цели и планови ако веќе гледате дека тие не водат кон ништо добро. Размислете како да ги подобрите.

Бик

Бикот треба да внимава на односите со саканите. Ако видите дека некој во ваша близина жали за нешто, обидете се да дознаете зошто и како да му помогнете. Не бидете себични денес.

Близнаци

Близнаците ќе можат лесно да решаваат задачи од кое било ниво. Дури и на прв поглед да ви изгледа многу тешко, знајте дека можете да направите се ако вложите малку труд.

Рак

На овој ден ќе ви требаат вештини за решавање проблеми. Можеби не треба да трпите некого, но можете да станете посредник меѓу таквите нетрпеливи луѓе.

Лав

Лавовите треба да посветат време на спорт и правилен начин на живот. Префрлете се на здрава исхрана, тогаш ќе забележите не само надворешни, туку и внатрешни промени.

Девица

Девиците ќе бидат во центарот на вниманието. Сепак, тоа не значи дека спротивниот пол ќе падне на вас. Поентата е дека на сите ќе им треба вашата помош.

Вага

Треба да научите паметно да ги трошите парите, тогаш нема да имате финансиски потешкотии во иднина. Понекогаш треба да заштедите.

Шкорпија

Денес, Скорпиите ги очекуваат нови познанства и убави средби. Вторник ќе биде многу забавен и исполнет со различни емоции.

Стрелец

Можеби ќе се најдете во љубовен триаголник. Астролозите ве предупредуваат да бидете многу внимателни. Во спротивно, скандал не може да се избегне.

Јарец

Јарците треба да поминуваат време со своите сакани. Им недостигате, па сакаат да поминуваат повеќе време заедно со вас. Бидете емпатични.

Водолија

Потпрете се на вашата интуиција, бидејќи таа ќе ви каже во која насока да се движите понатаму. Ако дејствувате само со емоции, можете да изгубите.

Риби

Треба правилно да ги поставите вашите приоритети и да размислувате за најважните работи. Оставете ги малите работи за подоцна, тие нема да ве одведат никаде.

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....