18.8 C
Скопје
21:36 - 5 октомври, 2022

Хилари Клинтон ја поддржа Сана Марин со фотографија од забава и ѝ порача: Само танцувај!

Хилари Клинтон јавно ја поддржа финската премиерка Сана Марин, која беше снимена како танцува и рапува на забава.

Во својот твит, Клинтон се осврна на Ен Ричардс, која беше гувернер на државата Тексас од 1991 до 1995 година. Инаку, Ричардс беше првата жена на таа позиција.

-Како што рече Ен Ричардс, „Џинџер Роџерс направи сè што правеше Фред Астер. Само таа го правеше тоа наназад и на штикли“. Ова сум јас во Картагена, каде што дојдов на состанок како државен секретар на САД. Само танцувај – ѝ порача Клинтон на Сана Марин во својата објава.

На тој начин американската политичарка им се придружи на бројните жени, пред се од Финска, кои споделија свои видеа на кои се забавуваат на социјалните мрежи во знак на поддршка.

Слични објави

Хари и Меган во конфликт со Нетфликс: Во паника се, сакаат да отстранат делови од документарецот

еспресо

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо
Се вчитува....