5.8 C
Скопје
22:49 - 6 декември, 2023

Хилари Клинтон ја поддржа Сана Марин со фотографија од забава и ѝ порача: Само танцувај!

Хилари Клинтон јавно ја поддржа финската премиерка Сана Марин, која беше снимена како танцува и рапува на забава.

Во својот твит, Клинтон се осврна на Ен Ричардс, која беше гувернер на државата Тексас од 1991 до 1995 година. Инаку, Ричардс беше првата жена на таа позиција.

-Како што рече Ен Ричардс, „Џинџер Роџерс направи сè што правеше Фред Астер. Само таа го правеше тоа наназад и на штикли“. Ова сум јас во Картагена, каде што дојдов на состанок како државен секретар на САД. Само танцувај – ѝ порача Клинтон на Сана Марин во својата објава.

На тој начин американската политичарка им се придружи на бројните жени, пред се од Финска, кои споделија свои видеа на кои се забавуваат на социјалните мрежи во знак на поддршка.

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....