24.8 C
Скопје
12:39 - 14 април, 2024

(Фото) Водителката Снеже Велков дувна 41 свеќичка: „За мене никогаш не е доцна…“

Убавата водителка Снеже Велков, која секоја недела ја гледаме во забавната емисија „Нешто конкретно“, вчера го прослави својот 41 роденде.

Снеже е инаку и инструкторка по пилатес, а посветена е и на здравиот начин на живот, вклучувајќи ја и здравата исхрана, па не не чуди што изглада неверојатно.

По повод роденденот таа сподели порака со своите фанови на социјалните мрежи, а ја покажа и преслатката торта со свеќички со бројот 41:

„Јас ви од тие никад није касно она што младите го минуваат многу порано, јас малку покасно го растев и развивав. Кафе почнав д апијам на 30 години, првпат ставив прамени на 32. Станав инструктор по пилатес на 33. Точак интензивно почнав да возам на 38. Јаже научив да скокам на 39. Јога првпат вежбам на 40. Стој на раце направив првпат на 40 и кусур, исто и мост. Што знам, можда се детски фрустрации, можда се немало време или се имало страв…“ – пишува Снеже и понатаму објаснува дека доцна почнала да чита и мотивациони книги, а дека емисијата за која мечтаела 20 години ја има сега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Velkov Sneze (@velkovsneze)

„Кај и да е на 50 треба да запалам прва цигара, а на 60 да пробам џоинт. На 70 најверојатно ќе треба да с епропијам. Ако сум подвижна накај 75 планирам ластик да научам да играм, оти тапа бев ко мала. На 80 редно е месо да пројадам. За тоа што не сум пораснала во висина нема да збориме. Ќе си купам нови штикли и тоа е се.“

„А овие 41 на тортава? Мои се. Од денеска. Еете така. И да не ве слушнам да ми зборувате за тоа како сте закасниле за некои работи“ – објави водителката.

 

Слични објави

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо

(Фото) Поранешниот сопруг на Драгана Мирковиќ лудува во Виена: Вечерни журки, пијалак и цигара

еспресо
Се вчитува....