8.8 C
Скопје
08:18 - 27 февруари, 2024

(Фото) Том Круз дотеран и весел на роденденот на Мајкл Кејн: Има позабавни настани од Оскарите

Том Круз беше во одлично расположение во вторникот вечерта, откако му помогна на Сер Мајкл Кејн да го прослави својот 90-ти роденден со забава која се оддржа во лондонското „River Cafe“.

Том и Мајкл претходно беа фотографирани како заедно позираа на фотографии додека уживаа во роденденската вечера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David Walliams HQ (@dwalliams)

Неверојатните пријатели на Мајкл, Дејвид Вилијамс и Дениз Велч, исто така се појавија на снимките со актерот од „Inception“ додека се дружеа со холивудските великани.

Том и Мајкл се познаваат со години низ актерскиот круг – и заедно глумеа во „Остин Пауерс“.

Том се облече специјално за оваа пригода во црна кошула и темни панталони во комбинација со стилски часовник.

инстаграм

Во вторникот вечерта, комичарот Дејвид (51) се појави на Инстаграм за да сподели фотографии со актерската легенда Мајкл од неговата роденденска прослава во кафулето Ривер.

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....