19.9 C
Скопје
17:29 - 18 мај, 2022

(ФОТО) СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ВЛАДО ЈАНЕВСКИ: Пејачот прослави во казино, а доби ѝ роденденска торта!

Познатиот македонски поп-пејач Владо Јаневски, или како што публиката милува да го каже – чаирскиот романтичар по се изгледа не е голем зависник од социјални мрежи.

Владо нема приватен профил на Фејсбук, а на Инстаграм има само професионален профил на кој го следат само 3.348 фанови, додека пак тој следи само 69 профил на оваа социјална мрежа.

Во саботата пејачот го прослави својот 61-ви роденден во едно познато казино во Гевгелија.  По повод роденденот персоналот му подготви неочекувано изненадување на пејачот.


Јаневски како благодарност ги сподели фотографиите си своите фанови.

По повод неговиот роденден менаџерите и персоналот му приредија неочекувано изненадување во вид на вкусна роденденска торта со ноти и петолиние, како што и приличи кога слави пејач! Го почекаа да заврши со вечерата и му ја донесоа тортата со свеќа и славеничка песна! Владо изненаден од убавиот гест посака да им се заблагодари со тоа што заедничките слики од настанот ги добивме веднаш за објава на социјалните мрежи, стои во описот на објавата на која Владо е фотографиран со роденденската торта и со две прекрасни дами кое се „виновничките“ за ова изненадување.

Слични објави

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо

(ФОТО) Модна дизајнерка почнала да го тетовира синот уште кога имал шест месеци

Еспресо

(ФОТО)„Збогум Пиже“: Пере од „Нокаут“ со емотивна објава се збогуваше со својот пријател

М.Р.

(ФОТО) На андрогениот стил на Брнабиќ можат да ѝ позавидат и машките колеги

Еспресо
Се вчитува....