10.8 C
Скопје
21:11 - 28 февруари, 2024

(Фото) Шакира во тотално неочекувана љубов: Кој е Рафаел Аркауте?

Помина повеќе од една година откако еден од најпопуларните парови во светот го официјализираше раскинувањето. Шакира и Жерар Пике ги изненадија сите со нивната разделба, која беше обвиткана со контроверзии поради третo лицe, a потоа пејачката ја објави песната во која го напаѓаше поранешниот партнер и неговата нова девојка. Песната го обиколи светот.

Сепак, екс-фудбалерот и претседател на Лигата на кралевите реши да ја официјализира врската со Клара Чиа. Колумбиската пејачка никогаш не направи никаков потег на љубовен план, но се чини дека сега има сериозен кандидат.

Според шпанските медиуми, Шакира би можела да ја заврши оваа година на толку многу промени и транзиција, како што и самата рече, со нов придружник во нејзиниот живот.

Тој е Рафаел Аркауте, аргентински продуцент кој на 44-годишна возраст има вкупно 18 латино Греми награди до своето име.

Според шпанските медиуми, Шакира е многу возбудена поради оваа нова можност во љубовта.

Новинарот Хавиер Церијани ја раскажа љубовната приказна на пејачката и нејзиниот соработник Аркауте напоменувајќи дека тој е „културен човек, поет и композитор. Тотално различен од Пике “.

Инаку, Аркауте е добро познат, особено во Латинска Америка, по тоа што работел со пејачи од светска класа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 5020 RECORDS (@5020records)

Слични објави

(Видео) Јована Јеремиќ провоцира: Ги покажа градите и задникот додека вежбаше

Еспресо

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо
Се вчитува....