3.8 C
Скопје
14:32 - 5 декември, 2023

(Фото) Последни смс-пораки пред смртта на Метју Пери и убавата глумица: „Јас слушам песната и посмислив колку си убава“

Ајон Скај, актерката позната по својата легендарна улога како објект на опсесја на Џон Кјузак во филмот „Кажи било што“ („Say Anything“), тагува за загубата на нејзиниот поранешен колега, Метју Пери.

Ајон Скај, фото Инстаграм

Скај (53) и Пери (54) глумеа заедно во „Ноќ во животот на Џими Рирдон“ (A Night in the Life of Jimmy Reardon”) во 1988 година, филм во кој дебитираше Пери.

Со искрена почит и тага кон нејзиниот покоен пријател и колега, Скај ја сподели последната размена на смс-пораки меѓу неа и Пери, нудејќи интимен поглед на нивното пријателство.

Пери ѝ напишал на Скај порака на 15 октомври, изразувајќи ги своите мисли за песната „Во твоите очи“ и делејќи ѝ комплименти:

„Се надевам дека се е добро. Медитирав (сега медитирам) и „Во твоите очи“ почна да свири. Веднаш помислив колку си убава“.

Скај му одговори со топлина: „Прекрасно. Ми се допаѓа тоа, Хо“, на што тој ја прашува за нејзината благосостојба: „Се надевам дека си здрава и среќна“.

Скај љубезно му одговорила со љубезност – „И двете. Се надевам! Добро е што те слушам“ изразувајќи ги убавите спомени од нивното време поминато заедно.

Пери пак, во порака се присети на минатото, велејќи: „И јас“.

Како придружба на трогателната размена на смс-пораки, Скај сподели стара фотографија на која таа и покојниот актер се фотографирани за време на нивните тинејџерски години.

Во натписот на нејзината објава на Инстаграм, таа напиша: „Мојата последна размена на проаки пред една недела. Многу сум тажна. Го сакав овој човек“.

Меѓу бројните ѕвезди кои преку своите профили на социјалните мрежи деновиве се сеќаваат на убавите спомени со Пери се и Хенк Азарија, Шенен Доерти и Селма Блер.

Хенк Азарија го опиша Пери како „најзабавниот човек досега“ и ценет пријател.

Размислувајќи за нејзиното пријателство со Пери, Шенен Доерти напиша: „Нашето пријателство траеше долго време“.

Селма Блер, во нејзината трогателна објава, ја изрази својата безусловна љубов кон Пери, велејќи: „Го сакав безусловно. И тој мене. И јас сум скршена. Скршено ми е срцето. Слатки соништа, Мети. Слатки соништа“.

Слични објави

Почина поранешниот клавијатурист на „Бијело дугме“ Владо Правдиќ

Еспресо

Почина позната порно-ѕвезда: Спиела со повеќе од 80.000 мажи, дечкото ѝ починал пред две недели

Еспресо

(Фото) Шокантно ослабната! Опра Винфри конечно ги победи килограмите: Неверојатно витка во тесен фустан ги освои сите аплаузи

Еспресо

(Видео) Пријовиќ на сцена со Брена и Розга, публиката во делириум: „Тоа е тоа, ајде да се сакаме…“

Еспресо

Ретрограден Меркур ќе ви ги уништи плановите: Четири хороскопски знаци ќе се соочат со измами, разделби, скандали, па дури и со отказ на работното место!

Еспресо

Одби да ѝ биде гостинка на концерт на Пријовиќ: Зошто Тања Савиќ ѝ рече „не“ на Александра

Еспресо
Се вчитува....