5.8 C
Скопје
21:03 - 6 декември, 2023

(Фото) Оваа убавица е првата љубов на Дарко Лазиќ: Го оставила зашто не сакала јавен живот

Фолкерот Дарко Лазиќ го кажа судбоносното „да“ на својата избраничка Катарина, со која се забавуваше долго време.

Иако многумина мислеа дека Катарина е првата љубов на Дарко, тоа, всушност, не е вистина. Српските медиуми своевремено пишуваа за сосема друга девојка на Дарко Лазиќ, со која бил во голема љубов пред да стане познат, пред околу седум години. Нејзините сини очи и црна коса не оставија никого рамнодушен, а нејзиното име останува мистерија до ден-денес.

Инаку, се пишуваше и дека таа го оставила Дарко кога тој се прославил, бидејќи не можела да се носи со неговата популарност.

Дарко со првата голема љубов

Потсетуваме, на Дарко Лазиќ ова е втор брак. Претходно популарниот фолкер беше во брак со колешката Ана Севиќ со која ја има ќерката Лорена, а беше вее и со Марина Гагиќ која му го роди синот Алексеј.

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо
Се вчитува....