18.8 C
Скопје
08:52 - 26 септември, 2023

Месечен хороскоп за септември: Љубов за Лавовите, деловни успеси за Девиците, убави вести за Вагите…

Овен

Септември ќе биде малку заморен за вашиот знак оваа година… Всушност, ќе мора да се справите со спротивставувањето на планетата Марс, кое цел месец ќе ве натера да се чувствувате слабо со енергија и лесно да го губите трпението… За среќа Венера ќе се погрижи да ви донесе убави емоции: планетата на љубовта е подготвена да ви даде многу среќа на полето на чувствата, а за слободните ќе има средби за паметење!

Бик

Месец септември ќе биде дефинитивно интересен во однос на професионалната сфера. Поволниот транзит на Меркур и спојот на Јупитер се подготвени да ви донесат добри вести, награди и можности кои треба да се зграпчат! Љубовта, пак, ќе остане болна точка… Транзитот на Венера во знакот „непријател“ Лав ќе трае во текот на целиот месец, носејќи ви кавги и дискусии со партнерот/ката.

Близнаци

Во текот на целиот месец септември можете да сметате на убава поддршка од Венера и Марс. Овие две планети ќе ви дадат предност, особено во однос на чувствата. Љубовта ќе биде вистинскиот протагонист на вашите денови! Од друга страна, одредено забавување или повеќе тешкотии ќе има на работното место: неповолниот транзит на Меркур може да доведе до некои дискусии со шефовите и колегите.

Рак

Септември ќе биде прилично напорен месец за вашиот знак, но полн со големи задоволства! Всушност, можете да сметате на поддршката на планетите Јупитер и Меркур, кои ќе ви помогнат да постигнете брилијантни резултати и големи успеси на работа. Неповолниот транзит на Марс, сепак, веројатно ќе ве натера да чувствувате поголем стрес. Ќе има денови на голем умор, во кои би било добро да одвоите време само за себе!

Лав

Откако Универзумот ви подари дефинитивно огнен месец август, Венера нема намера да ве напушти ни во септември: планетата на љубовта ќе остане во врска со вашиот знак и цел месец септември! Ќе има големи емоции и страст. За паровите кои се извесно време заедно, ќе биде погоден момент да направат важни планови за иднината, а за осамените Лавови – многу интересни средби кои можат да прераснат во романси… Некои забавувања, сепак, ќе има на полето на работата.

Девица

Планетата Меркур – која влезе во вашиот знак во месец август – има намера да остане таму цел септември, подготвена да ви подари месец полн со добри вести и можности кои мора да ги искористите! Професионалното поле ќе ви донесе големо задоволство и би можеле да бидете пред избор. Не плашете се и верувајте ѝ на вашата интуиција: Јупитер ве штити и гарантира успех на вашите бизниси!

Вага 

Вашиот месец септември ќе изобилува со сила и енергија! Планетата Марс, во убава позиција со вашиот знак во текот на целиот месец, ќе ви даде многу одлучност и ќе се вратите на вистинскиот пат поенергични и решителни од кога било! Дури и на љубовен план ќе имате среќа: планетата Венера ќе го продолжи својот транзит во „пријателскиот“ знак Лав и ќе ви пружи страсни средби и моменти на голема романса!

Скорпија

Вашиот месец септември ветува дека ќе биде малку заморен во однос на чувствата. За жал, планетата Венера ќе продолжи со својот транзит во знакот „непријател“ Лав, внесувајќи тензии во вашиот љубовен живот. Подобра ќе биде сферата на работа, во која можете да сметате на поддршката на Меркур. Јупитер во опозиција пак, ве повикува да не правите избрзани избори и да не делувате импулсивно.

Стрелец

Вашиот септември ќе биде полн со убави енергии, а поволниот транзит на Марс ќе ви даде сила и цврстина да се залагате за себе! Ќе има некои потешкотии на работното место: Меркур од лош аспект може да ви донесе забавување или тензии во канцеларија. Од друга страна, планетата Венера е поволна во текот на целиот месец, што ќе го заштити вашиот живот во однос на љубовниот живот: Универзумот ви даде денови кои е невозможно да ги заборавите!

Јарец

Септември ќе биде малку заморен за вашиот знак, кој ќе мора да се справи со неповолниот транзит на планетата Марс… Ќе се чувствувате малку поуморно, но нема да изостанат големите задоволства! Јупитер и Меркур во поволна положба ќе ви донесат добри вести на полето на работата: ако веќе некое време чекавте некаков одговор, сега конечно би можел да пристигне…

Водолија

И во овој месец септември – за жал – ќе мора да ја трпите опозицијата на Венера… Планетата на љубовта ќе остане во знакот Лав, правејќи ве да доживеете вистинска криза. Искористете го тоа како можност да ја тестирате вашата врска и навистина да сфатите дали ја имате вистинската личност покрај себе. А ако вашата врска е силна и солидна, не грижете се, ќе го надминете и овој момент!

Риби

За жал планетата Меркур ќе остане во опозиција со вашиот знак цел месец септември. Оваа спротивставеност може да ви донесе непријатности на работа, без разлика дали се работи за расправија со шефовите и колегите или забавување на вашите проекти… Запомнете, сепак, дека и Јупитер и Сатурн ќе продолжат да ве штитат и на крајот победата ќе биде ваша!

Викенд хороскоп: Што прогнозираат ѕвездите за хороскопските знаци

Слични објави

Неделен финансиски хороскоп: Нови можности за Биковите, убава понуда за Стрелците, парични промени за Водолиите…

Еспресо

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо
Се вчитува....