34.8 C
Скопје
19:57 - 15 јули, 2024

(Фото) Клинт Иствуд ја испрати својата бремена ќерка до олтарот: Свадбата се одржа на ранчот на актерот

Свадбената церемонија се одржа на ранчот на актерот во присуство на 130 гости, меѓу кои и неговите други седум деца.

94-годишниот американски филмски актер, филмски режисер и композитор Клинт Иствуд ја ожени својата 27-годишна ќерка Морган со Танер Купманс. Свадбената церемонија се одржа на ранчот на ѕвездата, а на прославата меѓу 130 гости присуствуваа уште седумте деца на актерот, пишува Дејли Мејл.

Невестата носеше превез од тантела и бела венчаница, со крој кој не го криеше заоблениот стомак.

Писателката и продуцентка Морган им кажа на новинарите дека првично сакала да побегне од свадбени церемонии, но „мојот сопруг сакаше да организираме поголема прослава“.

„Мислам дека нашата венчавка беше совршена бидејќи беше интимна колку што можеше да биде (со семејство толку големо како моето), но сепак, весела и жива. Бевме само потесното семејство и нивните партнери, блиските пријатели и најдобри пријатели. Го знаевме целиот наш живот растејќи во Кармел. Моите омилени моменти беа првиот поглед пред церемонијата со мојот сопруг и стоењето пред олтарот со него “, призна таа.

Новопечената сопруга сподели снимка од нејзината свадба. На една од сликите, Клинт може да се види како се наведнува над стомакот на неговата насмеана ќерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Morgan Eastwood (@morganeastwood)

Свадбената церемонија беше проследена со свадбена вечера на која гостите беа почестени со филе мињон равиоли, камбала и тиква, како и со колачиња и свадбена торта од ванила.

Иствуд го купил ранчот на кој се одржала венчавката во 1986 година, а повеќето од неговите деца пораснале таму. Фармата е сè уште активна и делови од неа се претворени во ресторан, а се нуди и луксузно сместување.

Морган е единственото дете на Клинт со поранешната сопруга Дина Иствуд. Тие се венчаа во март 1996 година, а Морган е родена во декември истата година. Двојката се раздели во 2012 година, а една година подоцна Дина поднесе барање за развод, наведувајќи ги „непомирливите разлики“. Таа сега е во брак со Скот Фишер.

Могран, како што споменавме погоре, е бремена. Таа го најави претстојното надополнување на семејството во мај, објавувајќи неколку фотографии. На првата, таа и Купманс ги држат рацете на нејзиниот стомак. На друга слика, Морган ја држи раката на стомакот и се свртува кон младоженецот за бакнеж.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Morgan Eastwood (@morganeastwood)

За разлика од нејзиниот татко и брат актер, Морган се оддалечи од центарот на вниманието и наместо тоа работи како слободна писателка. Таа живее со сопругот во Њујорк.

 

Слични објави

ФОТО | „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....