37.8 C
Скопје
17:54 - 19 јули, 2024

(Видео) Десингерица излезе од ковчег среде концерт: Раперот шокираше со својот последен настап

Контроверзниот рапер Драгомир Деспиќ, познат како Десингерица со својот настап на „Неделата на музиката“ уште еднаш успеа да ги помести границите и да ја шокира јавноста, пишува „Информер“.

Популарниот Десингерица беше последниот изведувач на втората вечер на „Недела на музика“, а за неговиот настап уште долго ќе се зборува. Контроверзниот рапер беше донесен на сцената во ковчег, а по звукот на црковните ѕвона и врисоците на воодушевените обожаватели, Деспиќ излезе од ковчегот и го отпеа својот хит „Ccapela“.

Драгомир го прилагоди изгледот на овој настап, а не изостана ниту искинатата маица. Тој ги „крстеше“ воодушевените обожаватели со патика, која веќе стана негов заштитен знак, а по настапот пред медиумите ги сумираше впечатоците.

– Има јак гас! Не знам брат, како помина настапот, што мислиш? Се обидов да направам се во ред. Не знам дали некој ќе го надмине мојот настап утре. Ќе го сторам тоа најдобро што можам, другите нека кажат што мислат за мојот настап – рече Десингерица и додаде дека идејата да излезе од ковчегот ја добил бидејќи „кога ќе легне да спие, доаѓаат ѓаволите“.

Слични објави

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо
Се вчитува....