9.8 C
Скопје
00:39 - 27 февруари, 2024

(Фото) Како клонови! Како изгледа мајката на Ирина Шајк; Олга Шајхлисламова имала тежок живот, но убавината ѝ останала недопрена

За руската убавица Ирина Шајк често се зборува дека мора да има пластични интервенции за да изгледа така неверојатно, но доволен е само еден поглед на мајката на манекенката, Олга Шајхлисламова за да се увериме дека Ира на себе си има сè свое!

фото инстаграм

Добро знаеме како изгледа мајката на Бредли Купер бидејќи тој постојано ја носи со себе на црвениот тепих. Но за разлика од поранешната свекрва на актерката, нејзината мајка Олга Шајхлисламова води многу поскромен начин на живот и ретко се појавува во јавноста.

Толку личи со славната ќерка што гледајќи ја фотографијата на мајката на Ирина Шајк лесно може да се замисли како ќе изгледа супермоделката во зрелоста.

Таткото на Ирина, рударот Валери Шаихлиславов, почина во 2000 година. Ирина тогаш имаше едвај 14 години, а нејзината сестра Татјана имаше 13. Нејзината мајка, наставничка по музика, мораше да работи многу напорно и да си одрече сè за да ги одгледа своите две ќерки во провинцискиот град на јаглен Јеманжелинск.

Погледнете само колку е убава Олга! И веднаш ќе ви стане јасно – сосема очигледно – дека Ирина не ги зголемила усните, а и дека скалпел не го допрел носот на манекенката. Шајк е „плукната“ слика на мајка си.

инстаграм
инстаграм

Фото – Инстаграм

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....