18.8 C
Скопје
20:58 - 5 октомври, 2022

(Фото) Како клонови! Како изгледа мајката на Ирина Шајк; Олга Шајхлисламова имала тежок живот, но убавината ѝ останала недопрена

За руската убавица Ирина Шајк често се зборува дека мора да има пластични интервенции за да изгледа така неверојатно, но доволен е само еден поглед на мајката на манекенката, Олга Шајхлисламова за да се увериме дека Ира на себе си има сè свое!

фото инстаграм

Добро знаеме како изгледа мајката на Бредли Купер бидејќи тој постојано ја носи со себе на црвениот тепих. Но за разлика од поранешната свекрва на актерката, нејзината мајка Олга Шајхлисламова води многу поскромен начин на живот и ретко се појавува во јавноста.

Толку личи со славната ќерка што гледајќи ја фотографијата на мајката на Ирина Шајк лесно може да се замисли како ќе изгледа супермоделката во зрелоста.

Таткото на Ирина, рударот Валери Шаихлиславов, почина во 2000 година. Ирина тогаш имаше едвај 14 години, а нејзината сестра Татјана имаше 13. Нејзината мајка, наставничка по музика, мораше да работи многу напорно и да си одрече сè за да ги одгледа своите две ќерки во провинцискиот град на јаглен Јеманжелинск.

Погледнете само колку е убава Олга! И веднаш ќе ви стане јасно – сосема очигледно – дека Ирина не ги зголемила усните, а и дека скалпел не го допрел носот на манекенката. Шајк е „плукната“ слика на мајка си.

инстаграм
инстаграм

Фото – Инстаграм

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....