18.8 C
Скопје
20:02 - 5 октомври, 2022

Ова е човекот со кој Николина Пишек била во тајна врска пред да го запознае Видоје

Пред да го запознае Видоје Ристовиќ и да се омажи за него, Николина Пишек била во врска со најпознатиот нуркач во Хрватска, Кристијан Цуравиќ.

Иако двајцата изгледале совршено заедно, а нивната љубов била како од бајка, сепак бајката имала свој крај.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)

Тие се запознале во 2007 година во Рогозница, каде што познатиот нуркач го имал својот нуркачки центар. Таа решила да оди на курс за нуркање кај него и тогаш се родила љубовта. Иако првично ги негирале гласините за врската тврдејќи дека се само пријатели, тоа долго не им успеало.

Биле заедно три и пол години, а сите биле шокирани кога во јавноста се појавила веста за раскинувањето. Се шушкало и за причините за раскинувањето, па првата била дека Кристијан ја оставил Николина поради го-го танчерката Жана Штрбац, која ја запознал во „Фарма“, пишува босанска Азра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristijan Curavić (@oacmcuravic)

Меѓутоа, Чуравиќ во 2018 година раскажал малку поинаква приказна за сите несреќи што го снашле тогаш, а потоа и за раскинувањето со самиот Пишек.

Се започнало со проектот за одење на Антарктикот. Ја добил идејата од англискиот амбасадор да се обрати до Фондот за заштита на животната средина и да ја прошири акцијата за чистење на Јадранот од ѓубре, а тогашниот прв човек на фондот Винко Младинео го известил дека му е одобрен годишен буџет од 1,6 милиони куни. Цуравиќ купил бродови, опрема за нуркање, земал кредити, а потоа сè пропаднало.

– Дури и сега ми е тешко кога ќе помислам на тоа. Во мојот автомобил седи Николина, мојата тогашна девојка, која ја носам на журка во Белград, мислам дека тогаш ја водеше „Операција триумф“. Бев на семафор и заѕвони телефонот, точно три дена пред потпишувањето на договорот. Се јавувам, од другата страна Винко Младинео ми вели: „Слушај, се случи ребаланс на буџетот, отпадна твојот проект.“ Ми се стемни! Како, што…, па земав опрема, вработив луѓе, купив бродови, ставив хипотека на куќата… Винко повторува: „Нема пари за тебе.“ И тогаш само ми се ројат мислите, некој краде стотици милиони и е слободен, а јас сакав да одам таму и да направам нешто добро, да го документирам сето тоа, но не ми дозволуваат. Ах животе“, изјави тогаш Кристијан за „Слободна Далмација“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristijan Curavić (@oacmcuravic)

Тој вели дека Николина го убедувала да оди да биде нуркач во Норвешка и дека му рекла дека лошо влијае на неа и на нејзиното дете. Кристијан ја нарекува најлојалната личност што ја запознал во животот и како што истакнал тогаш, иако не се во контакт, ја памети само по добро.

– Сфатив дека ја зборува вистината и дека и нејзе ја влечам во бездна. Секогаш беше покрај мене, но токму поради тоа морав да ја оставам и да и дадам шанса да живее. Така ја изгубив љубовта на мојот живот. Не ја оставив затоа што не ја сакав, напротив, ја оставив затоа што премногу ја сакав, можам да кажам дека таа беше вистинската. Медиумите погрешно ја претставуваат, таа е многу интелигентна, добра и лојална. Но, за жал, времето беше погрешно и се разделивме“, изјави Цуравиќ.

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....