11.8 C
Скопје
23:55 - 29 февруари, 2024

(Фото) Харис Џиновиќ фотографиран без шапка: Сите мислеа дека е ќелав, но ова е вистината

Харис Џиновиќ изгледа сосема поинаку без шапка.

Изгледот на Харис Џиновиќ е многу специфичен и препознатлив. Музичарот, роден во Сараево, со сегашна адреса во Белград, обожава шапки и ги носи речиси во секоја прилика, што секогаш е придружено со адекватен стајлинг.

Пејачот омилениот аксесоар го комбинира со елек, кошула или ремен и чевли во иста нијанса, а во тоа често, барем досега, му помагаше сопругата, модната дизајнерка Мелина Џиновиќ од која сега се разведува. Харис Џиновиќ ни дома не седи без шапка, велат неговите блиски.

Бидејќи Џиновиќ не сака никаде да оди без шапка или качкет како додаток, ретко кој можеше да го види без неа во изминатите децении. Само неколку пријатели и членови на семејството можеа да бидат сведоци како изгледа пејачот кога нема апсолутно ништо на главата, а сега тоа може да го види и неговата публика.

Пред извесно време во медиумите се појави фотографија на Харис од почетокот на кариерата. Тогаш тој сè уште не инсистираше на носење шапки, барем не во толкава мера, иако секогаш сакаше да го комплетира својот стајлинг со нив, што беше во склад со ромската музика што ја преферираше и со која настапуваше во тоа време. На фотографијата која стана вирална се гледа дека е млад, желен за докажување, достоинствен, донекаде арогантен, имиџ што го следи во текот на неговата кариера. До израз дојде и неговата фризура.

Харис Џиновиќ изгледа сосема поинаку без шапка, но не е ќелав како што многумина мислеа. А дали е поубав без шапка или со шапка, проценете сами.

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....