20.8 C
Скопје
08:47 - 15 јуни, 2024

(Фото) Деми Мур блесна на црвениот тепих во Кан во шик бел фустан: Како грчка божица

Познатата американска актерка Деми Мур присуствуваше на хуманитарната гала вечера amfAR Cinema Against AIDS на Канскиот филмски фестивал на 23 мај. Ѕвездата изгледаше етерично во бел фустан и успеа да го украде вниманието со својот беспрекорен аутфит, пренесува Дејли меил.

Легендарната 61-годишна Деми за својот изглед избра неверојатен фустан со деколте, висок шлиц од страна и долг воз. Фустанот имаше и сребрен детаљ во форма на јаже. Актерката го спои со сребрени сандали на високи потпетици. Од накит носеше прекрасни обетки и ѓердан со привезок, обложен со скапоцени камења. Славната личност носеше вечерна шминка.

Упатувајќи се кон локацијата за фотографирање, познатиот холивудски стилист Бред Горески, облечен во луксузен сребрен костум, го носеше возот на Деми за таа да може да се движи побрзо. Актерката лежерно им позираше на фотографите во прекрасната градина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brad Goreski (@bradgoreski)

На настанот таа имаше убав разговор со нејзината долгогодишна пријателка, 77-годишната пејачка Шер и ќерката на починатиот крал на попот Мајкл Џексон, Парис.

Слични објави

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо
Се вчитува....