-5.2 C
Скопје
01:09 - 26 јануари, 2022

(ФОТО) Четири „најнесреќни“ невестински фустани што би требало да се заборават

невеста

Немаме ништо против невестински фустани, да не се разбереме погрешно. Но интернетот е интересно место кое некогаш знае да изненади со невообичаени, бизарни фотографии што откако ќе ги видите, ќе си речете – о, не, ова не треба да постои.

Сепак, овие четири невестински фустани постојат и жените ги носеле. Дали денот им бил најсреќен или не, оставаме да одлучите сами.
Чудна кројка и фустан што нема концепт. Можеби пак невестата си се чувствувала убаво во него, нема да претпоставуваме.
невеста/Gloriusa
Невеста/Фото: Gloriusa

Фустан од бели надувани балончиња. Можеби ова е само првоаприлска невеста? Или сепак не? Или младоженецот бил кловн?

Ќе „пукнеме“ од мака што не сме во можност да дознаеме.

фустан од балони
Фустан од балони/ Фото: Gloriusa

Овој е можеби модерен и претставен како фустан „од модните писти“.

Но, дали навистина би го носела некоја невеста која сака да блесне на нејзиниот најважен ден?

Невестински фустан
Невеста/ Фото: Gloriusa

Фустан „Што сакал да каже авторот/креаторот?

Ова е вистински фустан на продажба, целиот скроен со зашиени кондоми во сите бои. Бизарно до крај.

фустан/Facebook
Фустан/Фото: Facebook

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....