36.8 C
Скопје
18:03 - 18 јуни, 2024

(Фото) Бен Афлек се пресели во дом во непосредна близина на Џенифер Гарнер: Плаќа 100 000 долари месечно кирија

Афлек плаќа 100.000 долари месечно за изнајмување на куќата, иако првичната цена беше три пати повисока.

Недоразбирањата и конфликтите продолжуваат да беснеат во семејството на Бен Афлек и Џенифер Лопез. Оскаровецот и режисер ја напуштил луксузната палата од 60 милиони долари која тој и Џеј Ло ја барале речиси две години и изнајмил куќа од 930 квадратни метри во елитната населба Брентвуд во Лос Анџелес, пишува Дејли мејл.

Овој дом претходно се издаваше за 300.000 долари месечно. Бен плаќа три пати помалку за тоа.

Сегашниот дом на Афлек е сиво-бел замок со конзервативен изглед, со оградена патека и висок ѕид од грмушки свртен кон улицата. Се наоѓа на рид, а под него, од страната на локалитетот спроти пристапниот пат, има уште неколку куќи.

Домот е на околу два блока од неговата поранешна сопруга Џенифер Гарнер, што му дозволува на Бен да ги посети Гарнер и нивните три деца кога ќе посака. Познато е дека неговата поранешна сопруга веќе го посетила Бен и му помага да се справи со разделбата од Џеј Ло.

Обожавателите почнаа да се сомневаат дека нешто не е во ред со бракот на Бен и Џенифер Лопез откако поминаа речиси два месеци без да бидат фотографирани заедно, иако времето кое го минувале разделено наводно се должело на зафатениот распоред на пејачката и работата на Бен на снимањето на продолжението на „Ревизор“. .

Бен сега живее во непосредна близина на поранешната сопруга Гарнер, твитер

Минатата недела, двојката беше видена заедно на училишната претстава на ќерката на Бен, Серафина. Пристигнувајќи во училиште со различни автомобили, тие се насмевнаа, но се однесуваа ладнокрвно еден со друг и потоа тргнаа во различни насоки.

Покрај тоа, Афлек во последно време не носи бурма и размислува за развод, а Џенифер бурно одговараше на новинарските прашања за нејзиното семејство, избегнувајќи директен одговор на прашањето што ги интересира сите – дали се разведуваат или не.

Еден од пријателите блиски на славните, за медиумите изјави дека главната причина за нивниот несогласување е тоа што Бен ја сака приватноста, а Џеј Ло е опседната со публицитет и се обидува да ѝ прикаже на јавноста сè. За нејзиниот последен документарен филм за врската со Бен, таа ги користела дури и неговите љубовни писма, што не му се допаднало на нејзиниот сопруг.

Во меѓувреме, Лопез се обидува да го спаси својот брак, па дури и се обрати до Гарнер за помош. Таа верува дека неговата поранешна сопруга ги разбира нејзините стравови дека Бен може повторно да почне повторно да пие.

Сите ќе им завидуваат: Два хороскопски знаци ќе блеснат на деловен план до крајот на мај

 

Слични објави

Јована Јеремиќ отиде во манастир, откако се запали пекарата на вереникот: Објавила фотографија со свештеникот

Еспресо

Почина актерската ѕвезда Анук Еме: Убавица од „Ла долче вита“ и „Лола“

еспресо

Александра Шијакоска е прекрасна трудница: „Господ знаеше колку си им потребно на нашите срца…“

Еспресо

(Фото) Елена Стојановска стана балерина: Водителката играше во претстава во НОБ

Еспресо

(Видео) Јелена Ѓоковиќ направи роденденска журка до зори, а потоа падна во прегратките на Новак

Еспресо

„Опасен фраер е“! Марија Шерифовиќ откри кој е татко на нејзиниот син Марио, ја сподели оваа информација за него

Еспресо
Се вчитува....