20.8 C
Скопје
07:24 - 13 јуни, 2024

Сите ќе им завидуваат: Два хороскопски знаци ќе блеснат на деловен план до крајот на мај

Астролозите именуваа два знака од Зодијакот кои ќе доживеат вистински расцут во кариерата до крајот на месец мај, па веќе од јуни сите работи за нив ќе бидат променети на подобро.

За кои среќници станува збор, прочитајте во продолжение.

Близнаци

Близнаците ќе уживаат неверојатен успех во професионалните работи, а многумина од нив ќе доживеат вистинска слава или популарност во јавната сфера. Многумина ќе можат да ги покажат своите интелектуални способности и да постигнат импресивни резултати на деловен план, а овие резултати ќе бидат препознаени од претпоставенит и соодветно наградени – со подобра плата или повисока позиција. Близнаците кои пак, сонуваат за свој деловен бизнис сега е вистинско време да го остварат тоа, и тоа со голем успех. Оттука и финансиите ќе престанат да ви претставуваат проблем, напротив, многумина ќе останат со подзината уста до каде сте стигнале и што сте направиле. Ѕвездите се на ваша страна, напред!

Јарец

Јарците ќе уживаат во деловната победа уште на самиот почеток на следната недела. Достигнувањата е ќе бидат на врвот, здружувањата со колегите ќе одат како подмачкани, а претпоставените одеднаш ќе ви подадат рака. Вртоглав успех ѕвездите ви ветуваат не само во професионалната сфера: многумина можат да очекуваат спортски победи, успешно полагање на испити, научни откритија или успех во областа на наставата, истражувањето или новинарството. Бизнисмените Јарци пак, можат значително да ги подобрат своите позиции, да го зголемат приходот или да добијат многу профитабилни проекти за работа. Тешко дека некој ќе може да ве стаса, ќе зрачите со непобедлива енергија, а многумина само ќе можат да ви завидат или – да ви се придружат.

Море од пари: Три хороскопски знаци ќе пливаат во пари ова лето

Слични објави

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо
Се вчитува....