36.8 C
Скопје
18:38 - 18 јуни, 2024

Астропрогноза за петок, 24 мај: Одлука за овните, нови познанства за водолиите

Овен

Вашиот ентузијазам и упорност ќе ви помогнат да ги надминете сите пречки. Затоа лесно ќе носите тешки одлуки. Обрнете внимание на комуникацијата со колегите на кои им е потребна вашата помош.

Бик

Ќе почувствувате желба да промените нешто во животот. Не плашете се да излезете надвор од вашата комфорна зона и да работите на подобрување на иднината. Сите идеи што сакате да ги спроведете ќе донесат позитивен резултат.

Близнаци

Вашата креативност ќе биде на својот врв, па можете безбедно да започнете креативни проекти. Побарајте истомисленици или контактирајте со роднините. Тие ќе можат да помогнат и да споделат пријатни емоции со вас.

Рак

Раковите треба да бидат поотворени за нови можности. Доколку добиете понуда од раководството или покана за состанок од авторитетни луѓе, прифатете ја. Оваа одлука дефинитивно ќе биде исправна.

Лав

Вашата верба во себе може да ги мотивира другите, затоа слободно зборувајте за сопствените животни искуства и успеси. Можеби ќе станете ментор на некој од вашите пријатели.

Девица

Решавањето на семејните проблеми е токму она што ќе го правите во текот на денот. Сепак, не заборавајте за вашите сопствени потреби. Барем навечер внимавајте на себе, релаксирајте се во купка или читајте книга во тишина, одморете се повеќе.

Вага

Ќе почувствувате рамнотежа помеѓу работата и личниот живот. Сепак, не заборавајте дека тоа не е секогаш случај. Затоа, научете да поставувате приоритети во иднина за сите да бидат задоволни.

Шкорпија

Во петок може да дојде до тензична ситуација која ќе го промени мислењето на некој од вашето блиско опкружување. Обидете се да останете смирени и да ги контролирате вашите емоции. Искрениот разговор многу ќе помогнр во надминување на проблемите.

Стрелец

Поволен ден за планирање патување или средба со пријателите. Можеби одамна сте ветиле дека ќе поминете време со нив, па сега е најдобро време да го направите тоа. Треба да се почестите и со убав подарок.

Јарец

Не заборавајте на вашиот партнер/ка денес. Постои можност поради постојана зафатеност, вашата врска да се влоши. Затоа, поминувајте повеќе време заедно и разговарајте за вашите поплаки.

Водолија

Ве очекуваат нови познанства кои можат да прераснат во пријателство или соработка. Не плашете се да се изразите. Можеби многу наскоро ќе излезете со заеднички успешен проект.

Риби

Слушајте ја сопствената интуиција. Токму таа ќе ви помогне да го направите вистинскиот избор овој ден. Запомнете дека сè што не е направено е направено за најдобро, затоа не грижете се.

Море од пари: Три хороскопски знаци ќе пливаат во пари ова лето

Слични објави

Јована Јеремиќ отиде во манастир, откако се запали пекарата на вереникот: Објавила фотографија со свештеникот

Еспресо

Почина актерската ѕвезда Анук Еме: Убавица од „Ла долче вита“ и „Лола“

еспресо

Александра Шијакоска е прекрасна трудница: „Господ знаеше колку си им потребно на нашите срца…“

Еспресо

(Фото) Елена Стојановска стана балерина: Водителката играше во претстава во НОБ

Еспресо

(Видео) Јелена Ѓоковиќ направи роденденска журка до зори, а потоа падна во прегратките на Новак

Еспресо

„Опасен фраер е“! Марија Шерифовиќ откри кој е татко на нејзиниот син Марио, ја сподели оваа информација за него

Еспресо
Се вчитува....