-5.2 C
Скопје
00:37 - 26 јануари, 2022

(ФОТО) АВСТРАЛИЈА НАВИСТИНА ИМ ГОДИ: Фолк пејачката Татјана Лазаревска со фотки од пораснатите синови

Татјана Лазаревска, Новица Василевски

Познатитот фолк пар Татјана Лазаревска и Новица Василевски пред седум години ја напуштија Македонија и се преселија во Австралија.

На социјалните мрежи, Татјана е доста активна и редовно споделува фотографии на кои се гледа дека таа и нејзиното семејство уживаат во благодетите на австралискиот континент.

Тие живеат во Мелбурн, и активни се со живите настапи и свадби за нашинци и странци. Татјана редовно споделува фотографии од нивните турнеи, а последно сподели од посетата на Америка.

Парот има два сина, Стефан и Петар кои се навистина пораснати момци. На инстаграм-профилот на пејачката, таа сподели фотографија со нив каде се гледа дека тие веќе се повисоки и од мама и тато.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....