5.8 C
Скопје
22:34 - 6 декември, 2023

(Фото) Александра Пријовиќ објави каде ќе пее на 31 декември: Со нетрпение очекувам да ја дочекаме Новата година заедно!

Популарната српска фолк пејачка Александра Пријовиќ, која минатата година ги забавуваше гостите за новогодишната реприза во хотелот „Краун Плаза“, а за дочекот беше во арената Центар во Бања Лука, годинава ќе настапи во комплетно реновираниот Сава центар во Белград.

Прија, која инаку е снаа на Лепа Брена, сега преку својот инстаграм-профил ги извести бројните обожаватели дека за Нова година ќе можат да ја слушаат во Белград.

 


Пејачката Александра Пријовиќ забележа голем успех со трите концерти што ги одржа во арената во Белград, а интензивно се подготвува и за концерти во Босна и Херцеговина, Ниш и Загреб.

Александра за кратко време стана една од најбараните, но и најплатените пејачки од српската сцена.

Прија сега ја сподели веста на својот инстаграм-профил, што без сомнение ги израдува сите нејзини обожаватели.

По низата распродадени влезници за концертите, Александра ќе пее за Нова година во Сава центар во Белград.

Српските медиуми пишуваат дека сите кои биле спречени да присуствуваат на некој од нејзините концерти или пак, сакаат да уживаат во нејзиниот глас, тоа ќе можат да го направат на 31 декември.

„Сава центар, Белград. Со нетрпение очекувам да ја дочекаме Новата година заедно!“, напиша Александра на својот профил.

 

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....