30.8 C
Скопје
13:27 - 10 август, 2022

Ен Хеч се бори за живот по сообраќајка, удрила во куќа, автомобилот ѝ се запалил; „59 пожарникари на терен, глумицата во критична состојба“

Таа со својот автомобил удрила во куќа во Лос Анџелес.

Американската актерка Ен Хеч (53) е хоспитализирана во критична состојба откако со својот син автомобил „Мини Купер“ удрила во куќа во Лос Анџелес. Веста ја пренесуваат американските медиуми Снн и  веб-страницата ТМЗ.

Пожарникарите од Лос Анџелес известија дека нејзиниот автомобил излетал од патот и удрил во двокатна куќа во населбата Мар Виста во Лос Анџелес, „предизвикувајќи структурна штета и експлодирајќи во голем пожар“.

Хеч е „однесена во болница во областа во критична состојба“.

На терен се 59 пожарникари, а за локализирање и целосно гаснење на пожарот биле потребни 65 минути, информираат американските медиуми.

Ен Хеч , поранешна партнерка на актерката Елен Деџенерис, е позната по нејзината улога во сапуницата „Another World“,а добитничка е на престижната Еми награда во 1991 година.

Глумеше во бројни филмови од 90-тите, вклучително и „Шест дена, седум ноќи“, „Дони Браско“ и „Знам што направи минатото лето“.

Слични објави

Џони Деп потпиша милионски договор со компанијата која го цензурираше веднаш штом беа упатени првите обвинувања

Еспресо

Славчо Попоски прогнозира пороен дожд, грмежи и засилен ветер; невреме во Скопје

Еспресо

Колешката од „Брилјантин“ се прости од Оливија Њутн-Џон: „Јас сум без зборови, последен пат кога зборувавме ми рече…“

Еспресо

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Еспресо

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо

Драматично на „Шарл де Гол“: Вооружен со нож претел на аеродромот во Париз; убиен е од полицијата

Еспресо
Се вчитува....