23.8 C
Скопје
04:49 - 23 јуни, 2024

Дарко Лазиќ открива дека Каќа ќе му роди девојче: Еве како реагирале на веста децата од другите бракови

Пејачот Дарко Лазиќ по третпат ќе стане татко.

Дарко од првиот брак со пејачката Ана Севиќ ја има ќерката Лорена, а со Марина синот Алексеј. Сега Катарина ќе му подари мало девојче:

– Лорена знаеше за тоа одамна и беше пресреќна, обожава деца, а Алексеј беше целиот збунет, тој е уште мал и не знаеше што го снајде, но рече дека би сакал да биде батко, рече Дарко, а на прашањето како реагирал кога дознал дека Каќа останала бремена, одговори:

„Па јас работев на тоа, едвај чекав“.

Лазиќ признава дека имало и солзи.

– Знаете дека сум многу емотивен и дека се што е семејно, многу лесно попуштам и емотивна сум особено кога се во прашање децата. Секако имаше солзи, не можам да се воздржам кога ќе излезе од мене.

Дарко откри каква е Каќа како трудница, дали има многу барања:

– Не беше до вчера захтевна, а потоа почна малку да ме малтретира. Сите овие се убави и слатки маки, ништо не ми е тешко. На сите им ги исполнувам желбите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

Во медиумите се шпекулираше дека парот ќе добие девојче, а Лазиќ сега потврди:

– Девојче е. И двајцата сакавме девојче. Уште не сме размислувале за името, има време, полека.

 

Слични објави

Данијела Мартиновиќ ги предупреди своите следбеници: Ова е лажен профил, испраќа лажни пораки

Еспресо

(Видео) Ана Николиќ му запеа на дечкото: Сегашната те буди, вели поранешната ти стигна

Еспресо

Бен Афлек конечно откри зошто е секогаш лут и безволeн на фотографиите: „Луѓето проектираат нешто на мене што јас воопшто не го чувствувам“

еспресо

(Фото) Сања Маринковиќ е „авион“ во шестата деценија: Во бикини на Ибица

еспресо

Уште една екс-девојка му помага на Бен Афлек да го преброди разводот со Џеј Ло: Таа е Гвинет Палтроу!

еспресо

(Фото) Дали е ова најзгодната Србинка? Се соблече сопругата на Огњен Амиџиќ, го покажа телото три месеци по породувањето

Еспресо
Се вчитува....