15.8 C
Скопје
11:40 - 28 февруари, 2024

Бритни Спирс ги преплаши фановите: „Ќе останам засекогаш трауматизирана од моите минати искуства, цел живот“

Момент на радост по една многу деликатна фаза од нејзиниот личен живот – Бритни Спирс ја најави својата долгоочекувана соработка со Елтон Џон, но веќе се „најде“ на интернет уште пред официјалното претставување. Во меѓувреме пак, поп ѕвездата во истите часови се пожали на социјалните мрежи со испад кој многу ги исплаши нејзините многубројни фанови.

На почетокот на овој месец, Бритни Спирс со голем ентузијазам го најави нејзиниот нов проект (шест години по нејзиниот последен албум „Glory“). И тоа соработка со Елтон Џон – тој всушност ја создаде „Hold me closer“, модерна верзија на  „Tiny Dancer“ која во 1971 година придонесе за градење на легендата за британскиот крал на светската поп сцена.

Меѓународното лансирање на песната беше закажано за петок на 26 август, но неколку дена претходно нејзината целосна аудио верзија заврши нелегално на Итернет, поточно (нелегално) на Телеграм. Лош удар за Бритни Спирс, која благодарение на ексклузивната соработка со Елтон Џон се врати да се посвети на музиката по шест години поминати главно на решавање на големите правни проблеми со нејзиниот татко Џејми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

И токму во оваа насока се појави објавата која предизвика страв кај нејзините фанови. Бритни Спирс, имено, објасни на Инстаграм дека темнината во нејзиниот живот ни оддалеку не се расчистил.

„Лудо е како животот на секого изгледа толку совршено на социјалните мрежи – напиша таа, не случајно избирајќи прекрасна фотографија од роза -. „Но, кога објавувам материјал, најчесто се чувствувам исклучително непријатно да се навраќам на моето минато“, вели таа и додава деканејзиното расположение се подобрило, но дека -„ ќе останам засекогаш трауматизирана од моите минати искуства. Цел живот.“.

Слични објави

(Фото) Шерон Стоун го покажа синот: Ретка фотографија од Роан кој живее со поранешниот сопруг на филмската ѕвезда

еспресо

Ана Севиќ за новата работа во „Ѕвездите на Гранд“: Децата ме бојкотираат

еспресо

(Фото) Моника Левински на голема врата се врати на сцената: Никогаш не изгледала подобро

еспресо

(Фото) Прва објава на Ана Бекута по отсуството од „Ѕвездите на Гранд“: Еве со што е преокупирана пејачката

еспресо

Астропрогноза за среда, 28 февруари: Страст за Раковите, радосна вест за Рибите

еспресо

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо
Се вчитува....