5.8 C
Скопје
14:30 - 3 декември, 2023

Нешто се случува со Фејсбук: Корисниците пријавуваат чудни објави на нивните страници

Илјадници корисници на Фејсбук известуваат дека нивната страница изгледа многу чудно утрово, а многу корисници пријавиле дека нивната сметка е хакирана или дека не можат да пристапат до нивниот профил. Корисниците на Фејсбук на и на другите социјални мрежи пишуваат дека нивната страница утрово била преплавена со стотици објави од непознати луѓе и никој не разбира што се случува.

Поточно, на корисниците на Фејсбук утрово им се прикажува што објавуваат непознати луѓе на страниците на познатите како Тејлор Свифт, Еминем или Гордон Ремзи. Значи, корисниците утрово гледаат на нивниот newsfeed што корисниците на Фејсбук од Африка или од Индија објавува на страниците на познатите личности.

Пријавени се и проблеми на страницата Down Detector и изгледа дека станува збор за bug.

Фејсбук не се огласи да го објасни проблемот, но Твитер е преплавен со објави од луѓе кои се обидуваат да дешифрираат што се случува на Фејсбук.

Слични објави

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо

Астро прогноза за недела, 3 декември

Еспресо
Се вчитува....