23.8 C
Скопје
10:54 - 10 август, 2022

Бебе стана хит поради сличноста со Вуди Харелсон, глумецот му посвети песна

Една мајка објави фотографија од својата ќерка на Твитер и на шега ја спореди со Вуди Харелсон, а споредбата го воодушеви познатиот актер.

Младата мајка која секојдневно споделува фотографии од својата ќерка Кора на социјалните мрежи, на една фотографија забележала дека нејзиното девојче личи на познатиот актер.

„Добро, ама како нашата ќерка личи на Вуди Харелсон? напиша таа на Твитер.

Откако ја видел нејзината објава на Твитер, актерот откри дека е поласкан од споредбата. Харелсон на својот Инстаграм ја сподели објавата на неговата мајка, а во описот и посвети кратка песна на Кора.

„Ода за Кора. Ти си прекрасно дете. Ми поласка споредувањето. Имаш прекрасна насмевка. Само би сакал да ја имам твојата коса“, напиша актерот во описот на објавата.

„Ти ни го разубави денот, едвај чекам да и го покажам ова кога ќе порасне, имаш уште еден фан за цел живот“, одговори мајката на објавата на Харелсон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Woody Harrelson (@woodyharrelson)

Слични објави

Драматично на „Шарл де Гол“: Вооружен со нож претел на аеродромот во Париз; убиен е од полицијата

Еспресо

Синот на Доналд Трамп го коментираше претресот на имотот на неговиот татко: „координиран напад“

Еспресо

(Фото) Зеленски како суперхерој: САД лансира акциона фигура на украинскиот претседател, суперхеројот се произведува во Кина

Еспресо

(Фото) Бен Афлек доносе огромна лична одлука откако се ожени со Џенифер Лопез: За каков профит го продава ергенскиот дом?

Еспресо

Астро прогноза за среда, 10 август

Еспресо

Илон Маск продаде акции на „Тесла“ за 7 милијарди долари

Еспресо
Се вчитува....