3.8 C
Скопје
03:19 - 21 февруари, 2024

Астро прогноза за среда, 24 јануари: Важен настан за Лавовите, добри приходи за Вагите

Овен

Доколку долго време планирате да одите на патување, тогаш време е да изберете земја за одмор и да резервирате билети. Ѕвездите велат дека ова патување ќе биде многу успешно и среќно.

Бик

На овој ден, Бикот може слободно да се изразува. Не плашете се да бидете автентични.Бидете позитивни и почнете да блескате.

Близнаци

Близнаците треба да бидат многу внимателни во своите изјави. Постои ризик сите ваши зборови да бидат употребени против вас. Астролозите ве предупредуваат на сериозни грешки.

Рак

Раковите треба да бидат повнимателни кон своите сакани. Понекогаш можете да бидете груби и дрски, но денес ќе биде подобро ако покажете трпение и љубов.

Лав

Ќе ви се случи некој важен настан во животот, кој ќе ви овозможи да се чувствувате „како на коњ“. Ќе ве обожаваат сите, што несомнено ќе ви донесе огромно задоволство.

Девица

Девиците можат да најдат ефикасен начин да се ослободат од сите проблеми со еден удар. Одвојте време да дејствувате. Прво треба да размислите за сè, па дури потоа да донесете одлука.

Вага

Ќе имате нов извор на приход. Астролозите велат дека можете да најдете сигурен партнер со кој вашиот бизнис ќе се развива поуспешно.

Шкорпија

Скорпиите треба да се ослободат од минатите незадоволства и да гледаат на светот од пооптимистичка страна. Не е толку лошо како што мислите. Барајте позитивни страни дури и во мали нешта.

Стрелец

Обидете се да одржувате позитивни односи со колегите. Запомнете дека тие работат заедно со вас за општо добро. Ако ја расипете врската со нив, може да изгубите многу.

Јарец

Можете да создадете среќна и здрава врска. За ова, треба да сфатите дека секоја врска бара еден вид жртва. И додека не ги почитувате правилата на игра, ништо нема да се случи.

Водолија

Водолиите треба да посветат повеќе време на духовниот развој. Медитацијата, јогата и другите практики ќе ви помогнат во ова. Рапознајте се подлабоко себеси и одредете ја вашата вистинска цел.

Риби

Емотивниот подем на Рибите ќе биде на висина. А тоа значи дека лесно ќе се справите со сите работи. Посветете ја вечерта на семејството и пријателите. Можете да организирате забава.

Неделен хороскоп (22 до 28 јануари): Убавина за Овните, пари за Близнаците, врвни позиции за Шкорпиите…

 

Слични објави

Анабела и Луна за кавгата со Весна и Ѓоле Ѓогани: Нема потреба да се смириме, тие се големи моралисти

Еспресо

„Не ме прашувајте за Пријовиќ“: Хит одговор на градоначалникот на Сплит

еспресо

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо
Се вчитува....