39.8 C
Скопје
16:14 - 19 јули, 2024

Влошено ѝ е здравјето: Весна Змијанац го откажа вечерашниот концерт во Бачка Планина

Српската пејачка Весна Змијанац вечерва (5 јули) требаше да одржи концерт во градот Бачка Паланка, но денеска беше објавено дека настапот е откажан поради здравствени проблеми на музичката ѕвезда.

Сега пејачката се огласи и откри како се чувствува.

„Не сум во болница, но би можела да бидам. Настапот е откажан бидејќи ми е висок притисокот. Сега се е океј. Всушност, ништо не е океј, но… Морам да мирувам. Вообичаено не работам во јули и август, но ете. Морам да одморам, не можам да функционирам на вакво топло време, не ми е добро. Веќе ништо не е исто по онаа операција“, изјави Змијанац за „Информер“.

Легендарната пејачка на народна музика неодамна имаше операција, кога ѝ беа вградени три бајпаси и стент. Змијанац признава дека животот многу ѝ се променил по тој зафат, но дека не може да мирува.

„Операцијата беше озбилна, но тоа не значи дека треба да си ги сменам навиките. Напротив, јас сум немирна и не умеам поинаку. Сега сум добро, односно одлично“, изјави таа неодамна.

Слични објави

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо

(Фото) Жељко Бебек настапува со синот кој „растура“: Сакам да ме „прешиша“ на сцена

еспресо
Се вчитува....