22.8 C
Скопје
08:10 - 24 јуни, 2024

(Видео) Николина Пишек ја уредува вилата вредна милион евра: „Рекоа дека сè ќе биде во ред. Ме излажаа…“

Хрватската водителка Николина Пишек често споделува фотографии од преселбата и уредувањето на нејзината вила вредна 1,7 милиони евра, која се наоѓа во загрепско Шестине.

Водителката го купи имотот со сопругот Видое Ристовиќ кој почина, а со нова објава на социјалните мрежи откри што е посебно за неа во целиот тој процес.

„Ми рекоа дека сè ќе биде во ред. Брзо. Ме излажаа. Не верувајте никому што ќе ви каже дека преместувањето и преуредувањето е ноќна мора. Отворам кутии, уредувам, живеам во простор кој полека го чувствувам и ми се раѓаат нови идеи и визии“, додаде таа.

Водителката открила и дека добила неколку проекти за внатрешна декорација и дека со нетрпение ги очекувала, а ја истакнала и убавината на самиот процес.

„Ја обожавам убавината на нецелосноста и процесот, трагите од некои минати времиња прегрнати во сегашноста. Ми се допаѓаат просторите што ви кажуваат нешто за луѓето што живеат таму, за нивните љубови и навики, не сакам генерички простори кои се повеќе и денес е позастапена“, рече таа.

„Ја сакам оваа работа, го сакам процесот, болката, борбата…“, заклучи водителката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)

Слични објави

Среќна недела: Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во новата недела

еспресо

Нови шокантни детали за смртта на Метју Пери: Полицијата испитува славна жена под сомнеж за поврзаност со случајот

еспресо

(Фото) Се огласи Јелена Карлеуша во екот на разводот со Душко: „Не можат да се купат три работи во животот, а тоа се…“

еспресо

(Фото) Средба на принцот Вилијам со Тејлор Свифт: „Кошмар зад сцената“, еве ги деталите

еспресо

Сузана Манчиќ отворено за Карлеуша: Таа е безобразна, паметна и дрска жена, не знам ниту една нејзина песна

Еспресо

(Фото) Сите му завидуваат на Огњен Амиџиќ со каква убавица се ожени: Мина во тигрест фустан во ноќно изглегување

Еспресо
Се вчитува....