9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

(ВИДЕО+ФОТО) СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЛИЛА: Џиновски бургер наместо торта и 18 свеќички

Нашата познатата водителката и инфлуенсерка на својот инстаграм – профил секојдневно споделува интересни фотографии и видеа. Храна, прекрасни дестинации, модни комбинации како и прекрасни моменти поминати со пријателите и семејството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Лила денеска сподели интересно видео на кое пее „во дует“ со Ана Николиќ, видно расположена, а секако има и повод, денес Лила слави роденден.

Пушти музика…и нека иде живот…, стои во описот на објавата на која Лила пее и танцува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)


Први кои ја изненадија се нејзините соработници од еден познат скопски ресторан, нејзиниот менаџер Спасе и долгогодишниот пријател на водителката, новинарот Зоран Василевски, познат како Зоки Фаци.

Фото: Принтскрин / Instagram

Џиновски бургер овој пат беше роденденската торта на Лила. Тортата беше украсена со свеќи со број 18, како мала шега бидејќи Лила не старее.

Фото: Принтскрин / Instagram

Убаво друштво, шампањ, црвени рози, свеќи и прекрасна ориенталната музика беа доволна причина Лила да се разнежни и да ужива во целото внимание.

Фото: Принтскрин / Instagram

На инстаграм – профилот на водителката постојано се нижат прекрасни честитки од нејзините соработници, пријателите и семејството.

Среќен роденден Лила!

Слични објави

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.

Ѝ ВЕЛЕЛЕ ДЕКА Е ГРДА, А СЕГА Е НАЈУБАВАТА ПЕНЗИОНЕРКА НА СВЕТОТ: Супермоделот Тајра Бенкс наполни 48 години

И. Т.

(ФОТО) Четири „најнесреќни“ невестински фустани што би требало да се заборават

А. Г.
Се вчитува....