7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

НУМЕРОЛОГИЈА: Дали сте знаеле дека и телефонскиот број влијае на вашата судбина?

И телефонскиот број влијае на судбината! Што е нумерологија? Тоа е второто име за науката за броевите! Броевите се насекаде околу нас во нашиот секојдневен живот, но треба да знаеме како да ги протолкуваме на вистински начин.

Телефонскиот број ја игра истата улога како и нашето име. За да дознаете што значи вашиот број, направете неколку едноставни пресметки за да стигнете до едноцифрен број.

На пример, земаме произволен број 79135414236.

7 + 9 + 1 + 3 + 5 + 4 + 1 + 4 + 2 + 3 + 6 = 45 = 9.

Сега ќе дешифрираме што значи овој број.

Нумерологија на телефонскиот број:

Број 1

Таквиот телефонски број е погоден за манифестација на лична иницијатива, промовира независни и активни акции, нови почетоци. Овој број е дизајниран да ги реши деловните проблеми од секаков вид. Тоа е во совршена хармонија со исполнување на договори, правни прашања и нотарски работи. Сопственикот на таков број е воден од внатрешни сили. Има многу енергија да ги реализира сите свои идеи. Бројот, исто така, покажува дека мора веднаш да се преземе акција.

Број 2

Овој телефонски број е попогоден за примање повици отколку за остварување на истите. Исклучок се оние случаи кога работата им овозможува да се јавуваат без грижи и сомнежи, оставајќи чувство на задоволство во душата. Со овој број можете да воспоставите контакти, да промовирате хармонија и соработка. Сопственикот на таков број брзо наоѓа заеднички јазик со луѓето околу него. Со оваа личност владее мир и хармонија. Меѓутоа, ако сака да постигне нешто повеќе, тогаш мора да ја надмине својата удобност.

Број 3

Овој број е одличен за различни активности и за завршување на секоја започната и стара работа. Одлично е за новинари и огласувачи, уметници, актери, луѓе кои се занимаваат со естрада, туризам и трговија. Овој телефонски број е одличен за преговарање за деловни состаноци, патувања, забава, итн.  Бројот му вели на неговиот сопственик да го сврти вниманието кон себе. Најверојатно, такво лице честопати сака да им помогне на сите и е растргнато на неколку делови поради фактот што не може да стори сé на време. Време е да размислите за себе. Обидете се прво да си помогнете себеси, а потоа помогнете на другите.

Број 4

Овој број им помага на контактите кои се посветени на напорна работа, креативност и сериозност. Со таков број, не треба да размислувате за важни работи и да се препуштите на шпекулациите. Добро е за разговори за домашните работи, реновирање на простории и воопшто не е погоен за разговори за патувања, забавување, забава… Препорачуваме сопствениците на таквиот број да научат да излезат од вообичаената ситуација и да бараат нови начини за решавање на проблемите на нивниот пат. Најверојатно, таквото лице треба да ја промени својата визија за светот.

Број 5

Промени во односите и бизнисот може да се појават за време на комуникацијата на овој број, па затоа е подобро да не комуницирате за тоа кога не сте сигурни дека вашата идеја е вредна за внимание и реална. Овој број придонесува за доаѓањето на долгоочекуваниот успех, а исто така помага да се започне долгорочен бизнис. Не треба да ги средувате работите по ова прашање, вклучувајќи ги и љубовните, бидејќи резултатот може да биде многу непредвидлив. Бројот ќе му даде самодоверба на сопственикот и ќе донесе среќа во неговиот живот. Ако пет е вашиот број, знајте дека сте на вистинскиот пат.

Број 6

Ова прашање апсолутно не е погодно за нови почетоци, избрзани одлуки, компании, одлучувачки и брзи акции. Тоа ќе ви помогне да добиете утеха или совет, погоден е за решавање на деликатни проблеми, вклучително и оние поврзани со саканите и семејството. Совршен за закажување социјални состаноци, конференции, домашни работи, состаноци со истомисленици и пријатели.  Бројот му кажува на својот сопственик дека е многу важно да ги слушате советите на вашите најблиски. Исто така е важно овие луѓе да развијат интуиција.

Број 7

Бројот не е соодветен за долгорочни преговори на теми за финансии и бизнис, не е погоден за закажување состаноци, но е поволен за воспоставување контакти во областа на научниот развој, истражувањето, мистицизмот и филозофијата. Исто така, ќе ви помогне да добиете совети и трикови. Сопственикот на овај број мора да развие нестандарден пристап кон својата работа и да научи да размислува на оригинален начин, бидејќи ова прашање е симбол на креативност и уметност во нумерологијата.

Број 8

Одлично за контакти во областа на финансиите и бизнисот, за продажба. Му помага на сопственикот да постигне успех, материјална благосостојба, помага да се зајакне неговиот авторитет и организација. Со помош на овој број, најсериозните и најважните случаи завршуваат лесно и брзо. Судбината на сопственикот со таков број му дала можност да се реализира во својата кариера.

Број 9

Овај број  е соврешн за започнување ветувачки бизнис, за зајакнување на контактите и врските, за какви било достигнувања и за објавување важни планови. Таквиот број промовира појава на можности, финансиски и комерцијални работи. Најмногу од се, овој број им одговара на луѓето од светот на уметноста.  Сопственикот на овој број треба да обрне внимание на моралните принципи и духовноста. Таквата бројка е еден вид знак дека на човекот му треба духовно подобрување.

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониските места, еве кога!

Ј.К.Д

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.
Се вчитува....