14.8 C
Скопје
22:38 - 29 мај, 2024

(Видео) Ален Исламовиќ си ја бакна сопругата и го искритикува Харис Џиновиќ: „Не сум како некои што плукаат по семејството и децата“

Поранешниот пејач на „Бијело дугме“, Ален Исламовиќ, на социјалните мрежи сподели видео од него со сопругата Марјана, која ја запознал во Бихаќ, каде одел во основно и средно училиште.

Но, описот на објавата привлече повеќе внимание од нив двајца.

„Уживам со мојата љубов. Не сум како некои што плукаат по семејството и децата. Тоа е грда работа“, напишал Исламовиќ во описот на објавата, а многумина се убедени дека овој коментар е насочен кон Харис Џиновиќ, кој деновиве јавно се кара со поранешната сопруга Мелина и ја навредува.

Инаку, Марјана е најголемиот поддржувач на Ален Исламовиќ во неговиот живот и никогаш не му го замерувала долгомесечното отсуство поради неговата успешна музичка кариера.

„Со неа сум од 16 години, знаеше што е мојата работа и кога децата оостануваа со неа, знаеше дека тоа е нејзина задача. Кога бев на турнеи шест, седум месеци со ‘Бијело дугме’, и таа го разбираше тоа, знаеше дека ја сакам музиката. Кога бев слободен, постојано бев со нив, патувавме, имав време и за нив“, изјави тој во неодамнешното интервју за „Бијело дугме“.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....