34.8 C
Скопје
19:57 - 15 јули, 2024

„Убавецу, вечно си згоден“: Борис Новковиќ се уште мами воздишки на 56 години

Хрватскиот пејач Борис Новковиќ дефинитивно знае кога е време за уживање, а кога за работа!

Пејачот на својот Инстаграм профил објави фотографија од море и донекаде ги растажи своите верни фанови бидејќи ја скратил така што му се гледаат само главата и рамената.

Но, затоа сигурно ги развесели веста дека наскоро доаѓа новиот албум на популарниот пејач.

„Новиот албум ќе пристигне на почетокот на 2025 година, но наскоро пристигнува нов сингл. Нешто ново и сосема поинакво во однос на се. Во меѓувреме, малку одмор и полнење на батериите за претстојната креативна есен… Наскоро ќе слушаме нови песни“, напиша тој во описот на фотографијата.

„Мојата симпатија уште од градинка“, „Вечно згоден“, „Водата сигурно е ладна. Здраво Борис“, се дел од коментарите на објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Boris Novkovic (@boris_novkovic)

Слични објави

ФОТО | „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....