36.8 C
Скопје
18:17 - 19 јули, 2024

(Фото) Светско, а наше: Горјана Кулишевска ги краси страниците на „Мери Клер“

Македонската манекенка Горјана Кулишевска, која веќе неколку години гради меѓународна кариера, се најде на страниците на српското издание на модното списание „Мери Клер“.

Кулишевска, која странските модни агенции ја нарекуваат Џоја, го сними модниот едиторијал „Топлотен бран“ („Heatwave“) во луксузниот комплекс „Инфинити пул хаус“ во Белград. Фотографиите се дело на фотографката Ана Секулиќ, а според многумина – секоја од фотографиите изгледа светски.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gorjana (@g.kulisevska)

Нашата манекенка има потпишано договор со модната агенција „J’s Management“, кои веќе некое време ѝ ја менаџираат кариерата. Таа досега има соработувано со повеќе модни брендови, како што се „Александар Меквин“ и „Москино“.

Инаку, Кулишевска беше откриена од страна на Алек Наумовски, еден од првите луѓе во модната агенција „Моделс ин“.

Слични објави

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо
Се вчитува....