16.8 C
Скопје
22:13 - 29 мај, 2024

Саботажа: Џенан Лончаревиќ се сомнева дека жена му намерно го одовлекува разводот со врски

Џенан Лончаревиќ се сомнева дека неговата сопруга Самира Лончаревиќ го одложува разводот.

Со оглед на тоа што законската партнерка на пејачот се уште е вработена во судот, тој е убеден во ова тврдење, бидејќи до денес не е поднесен предмет од таа институција за задолжително мислење од центарот за социјална работа.


Популарниот музичар официјално поднел барање за развод до судот на 28 февруари, а деталите за тоа ги објасни извор запознаен со разводот на славната двојка.

„Да ја објасниме оваа необична ситуација. Во судовите во помалите градови во Србија, предметите се процесуираат и закажуваат многу побрзо отколку во судовите во големите градови, каде што има многу поголем обем на работа. Доставувањето на предметот до центарот за социјална работа е техничка и брза работа која не бара никакво време или посебна процедура. Меѓутоа, во овој случај се одложува од непозната причина. Секако Џенан се сомнева дека зад тоа стои Самира. Затоа што додека центарот не даде официјално мислење, судот не може да постапува во тој случај или да постапува по тој предмет. Во целата ситуација, закажувањето на првото рочиште за 23 јули 2024 година, речиси пет месеци по поднесувањето на тужбата, е многу невообичаено, бидејќи и во Белград, каде што има многу повеќе работа, тоа не се случува“, тврди изворот за „Курир“.

Од друга страна, Самира во јавноста изјави дека не ѝ се брза и дека сè оди според планот. На пејачот очигледно не му се брза, но се обратил до судот бидејќи бил изненаден од датумот на првото рочиште.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....