Роман Абрамовиќ и ова лето не ја заобиколи Хрватска: Со луксузната јахта стигна во Дубровник

Рускиот милијардер Роман Абрамовиќ e фотографиран во Дубровник.

Јахтата на Абрамовиќ е закотвена на пристаништето, а папараците го фотографирале кога тргнал на прошетка по Страдун. Тој е чест гостин на Дубровник, а сега дошол со група пријатели.

Сопственикот на фудбалскиот клуб Челзи по Јадранското Море плови во неговата луксузна јахта „Еклипс“, вредна 500 милиони американски долари, која ја набавил пред 10 години. Само за годишно одржување на јахтата Абрамовиќ треба да издвои околу 30 милиони евра.

Instagram

Слични објави

Ќерката на Спилберг реши да стане порно актерка – Еве што вели тој на тоа! (ФОТО)

Еспресо

Марија Шерифовиќ по 13 години откри што се случувало на нејзиниот настап на Евровизија кога ја однесе победата!

Еспресо

Со туѓи картички Мараја Кери ги плаќала пластичните операции

Igor

Берни Еклстон доби син на 90 години: Ни пристигна Ејс…

Еспресо

Го прашале Ајнштајн како e да се биде најпаметен човек на светот, a тој одговорил: Нe знам, прашајте го Никола Тесла

Еспресо

Џенифер Лопез прошета во секси чизми преку колена, а кога ќе ја видите сликата ќе ви стане јасно зошто сите погледи се вперени кон неа (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

Шестнаесет + деветнаесет =

Слични објави

Откако Дунавка Трифуновска се пофали, нејзиното ново момче објави заеднички фотки: Започнувам љубовна врска со жена во вистинска смисла на зборот (ФОТО)

Еспресо

Знаци кои се склони кон разубавување на токсичните врски

Igor

Хороскоп за 16 јули: Изборите кои ги правите денес ќе бидат поважни од кога било

Еспресо

Анџелина Џоли ПРОГОВОРИ ЗА РАЗВОДОТ со Бред Пит: „Се чувствував како нешто мало и безначајно“

Igor

Ги згрози фановите: Мадона вградила импланти во задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ема Стоун е принудена да ја откаже венчавката поради коронавирусот

Еспресо