9.8 C
Скопје
01:50 - 15 април, 2024

Пропадна смирувањето: Харис Џиновиќ одбил да оди на Малдиви со Мелина

Мелина и Харис Џиновиќ се обидоа на сите начини да го спасат бракот, но не успеаја. Последниот обид беше договор за заминување на Малдиви, кој исто така не беше реализиран, па тие дефинитивно се разделија.

Пејачот се откажал од идејата, а дизајнерката отишла сама на патувањето со нивната ќерка.

„Се обидоа да ги решат несогласувањата и проблемите во бракот, но не успеаја. Секој обид беше неуспешен. Не успеа и последниот во низата. Договорено е заедно да отпатуваат на Малдиви, каде што обично одат паровите бидејќи околината е таква што тие се фокусирани еден на друг. Но, Харис се откажа од тој пат. Тогаш, дефинитивно, се знаеше дека нема што да се помири. Мелина отишла на пат со наследничката и убаво се одмориле, уживале во егзотичната дестинација. Нивното последно заедничко патување, каде што се беше во ред, беше Црна Гора. Тоа беше пред неколку години, оттогаш никаде не отишле заедно на одмор. Секој тргна по својот пат“, вели извор близок до семејството Џиновиќ.

Да потсетиме, Харис и Мелина решија да му стават точка на бракот по 22 години љубов, а пред само една година Мелина даде интервју во кое отворено проговори за љубовта со Харис, за децата, за навиките.

„Кога ќе одлучите дека сте во брак, вие сте во брак. Живеевме од првиот ден, јас го користев тоа презиме од првиот ден и ми беше толку природно. Моето презиме е Галиќ. Го почувствував тоа презиме како свое. И повторно, на крајот, тоа потпишување, освен таа забава, не значеше никаква промена во нашите животи“, истакна низ насмевка креаторот во емисијата „Гоца шоу“.

Двајцата се венчаа по 12 години заеднички живот, а својата вечна љубов ја ветија во 2014 година, на луксузна јахта, закотвена во близина на Дубровник.

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....