17.8 C
Скопје
21:09 - 14 април, 2024

(Фото) Слоба Радановиќ мака мачи еден ден пред свадбата: Ова е проблемот со пејачот, неговата сопруга јавно моли за помош

Српскиот пејач Слоба Радановиќ утре прави голема свадба. Иако многумина би имале сè подготвено за големиот ден, Радановиќ има проблем ден пред свадбата.

Имено, тој се грижи за оделото кое го замислил и кое не може да го најде.

Ова го откри неговата партнерка, која на Инстаграм објави дека имале проблем.

„Каде има маслинесто одело во број 58? Мојот сопруг се жени“, напиша Јелена.

Фото: Скриншот/Инстаграм

Да потсетиме, познатиот фолкер ќе приреди голема свадбена веселба во Белград, две години откако тој и неговата сопруга се венчаа во црква.

Пејачот одамна сонува да направи голема свадба за огромен круг пријатели, а сè ќе биде посебно бидејќи нивниот син Дамјан е роден на 21 февруари, па по тој повод ќе го прослави и својот голем прв роденден.

Слични објави

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо
Се вчитува....