26.8 C
Скопје
10:00 - 13 јуни, 2024

Пејачката фатена на дело: Теодора Џехверовиќ се мажи?

Српската естрадна менаџерка Сандра денеска го кажа судбоносното „да“ на својот избраник во Кипар. Оваа венчавка не остана незабележана, особено поради луксузниот избор на дестинација.

Како што може да се види од објавите на социјалните мрежи, на венчавката присуствуваат бројни естрадни личности, меѓу кои пејачката Теодора Џехверовиќ, Ема Радујко, раперот Ем-си Стојан и многу други.

Џехверовиќ, која со години успешно соработува со Сандра, не само што присуствуваше на свадбата, туку и го фати бидермаерот. Ова предизвика бројни коментари, со оглед на тоа што Теодора е во врска со словенечкиот кошаркар Матиц Ребец, а многумина се прашуваат дали пејачката наскоро ќе стапи во брак, како што е популарното верување.

Фото: Скриншот

За потсетување, Теодора Џеверовиќ неодамна истакна дека би сакала да се оствари како мајка. Имено, бидејќи неодамна стана тетка, пејачката призна дека овој радосен настан во семејството ѝ го разбудил и мајчинскиот инстинкт.

Слични објави

Јована Јеремиќ рони солзи за ќерка ѝ, не сакала да прозбори три години: И тоа поради разводот!

еспресо

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо
Се вчитува....