Патики од 100 евра кои секоја втора девојка ги има, а мажите ги мразат! (ГАЛЕРИЈА)

Веќе неколку години наназад, еден модел на патики доминира низ улиците на светските метрополи. Се работи за спортскиот модел Air Force 1, ги носат и мажи и жени, а полека добиваат и култен статус.

Првично тие биле дизајнирани како дел од кошаркарската опрема, но благодарение на тоа што славните дами ги „присвоија“ и започнаа да ги носат како клучен дел од уличниот стил, тие станаа омилени ширум светот.

Патиките ги има дизајнирано Брус Килгор и тоа дури во далечната 1982 година, а првиот модел бил многу сличен на оној денешниот, со тоа што бил во подлабока варијанта и препознатливиот знак бил сив.

View this post on Instagram

two is company

A post shared by Bella (@bellahadid) on

Денес Air Force патиките се достапни во различни бои, комбинација од бои, но убедливо најбарани и најпопуларни се во потполно бела боја.

Дамите кои ги следат трендовите ги носат во спортски изданија, но и со фустани, здолништа, кожни панталони, фармерки, џемпери… Тие станаа незаменлив дел од плакарот на жените кои преферираат урбан, градски стил, а славните дами просто ги обожаваа.

Многу се чести моментите кога во нив ги гледаме и Бела Хадид, Каја Гарбер, Мадисон Бир, Ирина Шајк, а во галеријата што следи погледнете ги комбинациите со овој модел кој има цена од околу 6.000 денари.

 

The gallery was not found!

Слични објави

Хороскоп за 17 ноември недела, Биковите ќе сакаат да бидат сами, Девиците ги очекува нов бизнис ангажман

Igor

Ирина Шајк ги распамети мажите околу неа со своето играње! (ВИДЕО)

Еспресо

Антониа Гиговска сакаше да се пофали со новата розова коса, но во преден план е нешто сосема друго! (ФОТО)

Васко Спасоски

Избегнувајте ги овие лоши навики – Тие ја уништуваат вашата коса!

Igor

Младата пејачка Лина Пејовска со впечатлив и секси изглед на MAC во Белград (ФОТО)

Васко Спасоски

Еве поради што немате тен каков што посакувате

Igor

Остави Коментар

оне × два =

Слични објави

Се бањаа голи во кадата и добија неочекувано друштво (ВИДЕО)

Igor

Маја Беровиќ направи хаос на Инстаграм: Ја покажа тетоважата на ИНТИМНОТО место

Igor

Цеца ја објави Анастасија во бело бикини, а погледнете што напиша како коментар (ФОТО)

Васко Спасоски

ПРОПУШТЕНА ПРИЛИКА: Сандра Булок и Кијану Ривс открија што криеле цели 25 години

Igor

Паника поради корона: Северина ја дезинфицираше целата вила на Кеба (ВИДЕО)

Еспресо

Нивес Целзиус во трипати помал градник, а нејзината ќерка имала доста интересен коментар! (ФОТО)

Васко Спасоски