Новата песна „Јави се“ на Мите Стоилков, ќе ви разбуди љубовни спомени! (ВИДЕО)

Еден од најквалитетните вокали во нашата земја, талентираниот Мите Стоилков ја објави својата најнова песна. Таа носи наслов „Јави се“ и како автори на истата се потпишува братско-сестринскиот тандем Лазар и Магдалена Цветковски.

Оваа љубовна приказна беше и екранизарана, а во неа може да ги видиме и актерските способности на младиот пејач.

Фото: Промо

– „Јави се” носи силна љубовна порака. Секој во животот би се пронашол и би му разбудиле спомени, сепак спомените се дел од животот. Искрено се надевам дека ќе им се допадне на публиката. За да изгледа се прекрасно како целина, беше врвно стручен кадар на соработници на кои сум им искрено благодарен од срце. Би сакал да ги издвојам најдобрите во нашите простори: Лазар Цветкоски, Ена Цветкоска, а тука се и Пеце Здравковски, Ѓорѓи Вацев, Александар Вајдевски и Христијан Српчански кои се погрижија за ова прекрасно видео – вели Стоилков.

Мите не застанува тука. Тој веќе работи и на новата песна, за која вели дека е полн погодок.

Да потсетиме, Мите Стоилков е победник во музичкото шоу „Ѕвездите на Пинк“, а во оваа сезона ќе имаме прилика повторно да го гледаме како натпреварувач во „Ѕвездите на Гранд“.

Погледнете го спотот:

Слични објави

Славниот актер постојано глуми татко, а својата ќерка не сака ниту да ја запознае

Igor

Фанатик за вежбање: Ќерката на Еминем покажа стомачни мускули и совршена форма (ФОТО)

Васко Спасоски

Видео хороскоп за 12 септември 2019, четврток

Igor

ПЕЈАЧКАТА ШОКИРА: Спијам со мајка ми, се дружам со принцот Хари…

Igor

Нетфликс: Хенри Кавил го отелотвори „Вештерот“

Слободен печат

Кој е најбогатиот монарх во светот (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

два × 1 =

Слични објави

Скандал пред изборот за песна за Евровизија во Србија: Европа на нозе поради српската пејачка, не престануваат да ја напаѓаат

Еспресо

Се сеќавате на малечкото девојче Илма Карахмет? Таа порасна, се омажи и изгледа вака (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп за 6 јуни 2019: Бикови, очекувајте нова врска, Ракови, не донесувајте избрзани одлуки

Igor

Откако се претвори во Кен, сега сака да биде жена (ФОТО)

Еспресо

Стела Мекартни има над 60 милиони, но сепак отпушта половина од вработените во екот на пандемијата од Ковид-19!

Еспресо

Цеца одговорила на прозивките дека му ги мести мечевите на Вељко

Слободен Печат