Нина Бадриќ ѝ одговори на госпоѓата што ѝ понуди да вади компири на нејзината нива

Пред меколку дена Нина Бадриќ се обрати до властите на Хрватска од кои бараше на музичарите да им се овозможи повторно да работат привлече големо внимание, а на Фејсбук една жена дури и понуди работа.

Некои од нејзините следбеници не ја поддржаа, а дел од фановите и предложија да си најде друга работа. На социјалните мрежи се прошири коментарот на една жена од Бјеловар која ја повика Нина да дојде да вади компир на нива.

„Еве за два дена ќе ги вадиме компирите, триесет хектари, во околината на Бјеловар и потребни ни се работници. Плаќаме 300 куни (околу 40 евра) на ден. Ве молам од редакцијата да и јавите на дотичната ако сака да работи. Може да ја поведе и Маја (Маја Шупут), Северина, модниот мачор (Марко Грубниќ) и сите што земаа помош од 4.000 куни (околу 500 евра). Само порачајте и да не доаѓа во дизајнерскиот фустан од 14.000 куни (околу 1.800 евра), со кој се фалеше пред неколку месеци зашто врнеше многу дожд деновиве и прилично е калливо“, и порача жената.

Нина Бадриќ и одговори во нејзин стил.

Да се насладуваш над чија било неволја е пораз на човечноста“, напиша кратко пејачката.

„Госпоѓата дала оглас. Веројатно сите би дошле без надомест да вадат компири ако со нив работат естрадните ѕвезди. Жената има нос за бизнис. Мора да привлече работна сила, а очигледно не и оди.“ „На толкумина сме им помогнале, па би и помогнале и нејзе во вадењето компири“, напишале во коментар на објавата на Нина нејзините пријателки.

Слични објави

Луксузни подароци за снаата: Цеца не штеди, Богдана цела во ДИЈАМАНТИ!

Igor

Британска пејачка сними спот во синиот воз на Тито – Погледнете како тоа изгледа! (ВИДЕО)

Еспресо

Снаата на Лепа Брена се соблече во бикини, на коментарите им нема крај (ФОТО)

Igor

Една од најзгодните Македонки облече маичка со деколте ОДОЗДОЛА – пола гради надвор! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џенифер Анистон (50) во црн кожен фустан: Појава за паметење! (ФОТО)

Igor

Никој не го забележа деталот на фустанот: Сите гледаат во голите гради на Едита (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

2 × два =

Слични објави

„Смета дека парите може попаметно да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Еспресо

Како сестри – нема да поверувате! Погледнете како изгледа мајката на Никол Кидман (ФОТО)

Еспресо

Хороскоп за 11 ноември: Овните ќе бидат збунети, Биковите емотивно фрустрирани

Igor

Сестрата на Ксенија Пајчин не е веќе дете! Миа порасна и сега сите зборуваат дека е „бомба“ (ФОТО)

Igor

Принова кај БИНГО девојката: НАТАЛИ по вторпат ќе стане мајка (ФОТО)

Igor

Пред 5 месеци се РАЗВЕДЕ, а сега го покажа НОВОТО МОМЧЕ, фановите шокирани (ФОТО)

Igor