НИКАКО ДА НАУЧАТ: Овие 6 хороскопски знаци секогаш го бираат погрешниот партнер

Без разлика дали се работи за машки или женски, претставниците на овие хороскопски знаци најчесто го избираат погрешниот партнер. И што е најлошо, не учат на своите грешки.

Не е реткост да се заљубиме во некого, но многу е тешко да се забележат во почетокот карактеристиките кои укажуваат дека се работи за погрешна личност.

Еве за кого се работи:

ОВЕН

Тие се самоуверени и мислат дека можат да победат секого и да постигнат сè што намислиле. Не се плашат од површноста и кукавичкото однесување, а мислат дека сите слабости на својот партнер можат да ги претворат во доблести. Поради тоа не можат да ги контролираат емоциите и се борат, дури и кога се свесни дека следува разочарување.

БИК

Тие со нозете стојат цврсто на земја, но со главата се во облаци. Верни се на оние кои ги сакаат, не сакаат да се сами по никоја цена, па дури и ако тоа значи да се во врска и со најпогрешниот партнер. Сакаат некого да спасуваат и мислат дека со тоа ја придобиваат нивната љубов засекогаш.

РАК

Ракот е најчувствителен хороскопски знак, кој најлесно остварува конекции со луѓето. Раковите често остануваат во токсични врски верувајќи дека еден ден сè ќе се среди и дека љубовта може да победи сè. Затоа и не ни забележува кога љубовта е еднострана.

СКОРПИЈА

Кога некој им се допаѓа, Скорпијата не знае за пречки. Тие се спремни да одат и најдалеку, сè додека саканата личност е со нив. Нивната упорност тие ја сметаат за своја предност, но не знаат дека токму таа некогаш ги прави слепи дека се вљубени во погрешна личност.

СТРЕЛЕЦ

Стрелецот обожава да го гледа светот низ розови очила. Кога се вљубени, ништо на светот не ги запира, дури и ако саканата личност е на другиот крај на светот. Често се будат сосема разочарани од овој сон, но тоа не ги запира да тргнат во сосема нов љубовен поход.

РИБИ

Ова се мирни, креативни и љубезни личности кои сакаат да живеат што подалеку од бруталната реалност. Затоа им е тешко да најдат партнер кој живее на иста фреквенција како нивната. Затоа и „летаат“ по погрешни личности, особено по оние со кои немаат ништо заедничко.

Слични објави

Викторија Бекам позираше без шминка во бањата, сите се заљубија во нејзините пегички (ФОТО)

Еспресо

Никол Кидман заплакала на црвениот килим кога ја дознала оваа страшна вест! (ФОТО)

Васко Спасоски

ЈЕЛЕНА СЕ ЈАВИ И МИ ГО КАЖА ОВА! Туцаковиќ откри што се случувало пред смртта на Дивна Карлеуша

Igor

Лепа Брена во опуштено расположение: Виното е „виновникот“?

Igor

Британското кралско семејство полудува по оваа торта: Чоколадна фантазија која не се пече!

Igor

Ветерот и ја дувна кошулата, па и летнаа градите (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × 3 =

Слични објави

Карлеуша ја обвини Аријана Гранде дека ја копира, но изгледа дека е обратно (ФОТО)

Еспресо

Штотуку Ирина се исели, Лејди Гага се вселува во куќата на Бредли Купер

Igor

Роман Абрамовиќ и ова лето не ја заобиколи Хрватска: Со луксузната јахта стигна во Дубровник

Еспресо

Поранешната мис со провокативна најава за новиот спот на ДНК

Igor

Ова ретко се гледа: Цеца Ражнатовиќ го покажа задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Брза и фантастична посна пита со праз и компир

Igor