18.8 C
Скопје
05:52 - 20 јули, 2024

НИКАКО ДА НАУЧАТ: Овие 6 хороскопски знаци секогаш го бираат погрешниот партнер

Без разлика дали се работи за машки или женски, претставниците на овие хороскопски знаци најчесто го избираат погрешниот партнер. И што е најлошо, не учат на своите грешки.

Не е реткост да се заљубиме во некого, но многу е тешко да се забележат во почетокот карактеристиките кои укажуваат дека се работи за погрешна личност.

Еве за кого се работи:

ОВЕН

Тие се самоуверени и мислат дека можат да победат секого и да постигнат сè што намислиле. Не се плашат од површноста и кукавичкото однесување, а мислат дека сите слабости на својот партнер можат да ги претворат во доблести. Поради тоа не можат да ги контролираат емоциите и се борат, дури и кога се свесни дека следува разочарување.

БИК

Тие со нозете стојат цврсто на земја, но со главата се во облаци. Верни се на оние кои ги сакаат, не сакаат да се сами по никоја цена, па дури и ако тоа значи да се во врска и со најпогрешниот партнер. Сакаат некого да спасуваат и мислат дека со тоа ја придобиваат нивната љубов засекогаш.

РАК

Ракот е најчувствителен хороскопски знак, кој најлесно остварува конекции со луѓето. Раковите често остануваат во токсични врски верувајќи дека еден ден сè ќе се среди и дека љубовта може да победи сè. Затоа и не ни забележува кога љубовта е еднострана.

СКОРПИЈА

Кога некој им се допаѓа, Скорпијата не знае за пречки. Тие се спремни да одат и најдалеку, сè додека саканата личност е со нив. Нивната упорност тие ја сметаат за своја предност, но не знаат дека токму таа некогаш ги прави слепи дека се вљубени во погрешна личност.

СТРЕЛЕЦ

Стрелецот обожава да го гледа светот низ розови очила. Кога се вљубени, ништо на светот не ги запира, дури и ако саканата личност е на другиот крај на светот. Често се будат сосема разочарани од овој сон, но тоа не ги запира да тргнат во сосема нов љубовен поход.

РИБИ

Ова се мирни, креативни и љубезни личности кои сакаат да живеат што подалеку од бруталната реалност. Затоа им е тешко да најдат партнер кој живее на иста фреквенција како нивната. Затоа и „летаат“ по погрешни личности, особено по оние со кои немаат ништо заедничко.

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....