Необични детали од љубовната приказна на ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИЌ

Еден од најдобрите спортисти на светот, Златан Ибрахимовиќ, освен во фудбалот, многу е успешен и на приватен план. Својот семеен живот го држи подалеку од очите на јавноста, а во брак е со 11 години постарата Швеќанка, поранешната манекенка Хелена Сегер. Родители се на два сина, Максимилијан и Винсент.

Неговата сопруга, како што сама открила во едно од ретките интервјуа, не троши премногу време на својот изглед, признава дека има преголеми усни и прекратки нозе, подобро се чувствува во фармерки отколку во дизајнерски фустани, нема куќни помошнички, ужива во брзо возење на мотор и скоро никогаш не дава интервјуа.

„Кога го запознав Златан имаше 21 година, а јас 32. Имав кариера и богатство и не ми беше потребен фудбалер да ме храни. Бев самостојна, а тој дури и не беше мој тип на маж. Првиот пат кога го видов, со неговото „ферари“ го загради мојот „мерцедес“. Му го видов само големиот нос и златниот часовник. Бев лошо расположена и му се развикав. Мислам дека тоа не му се допадна“, рекла Хелен во едно од ретките интервјуа.

Колку тој неа ја обожава се гледа во само една негова реченица.
„Како мислите жени? Јас сакам само една жена“, ѝ рекол Златан Ибрахимовиќ на новинарката која го прашала какви жени сака.

View this post on Instagram

#happymothersday ! #HelenaSeger

A post shared by Zlatan Z10 (@zlatan_z10) on

Слични објави

Ќе се „заразите“ од прво слушање: Момците од Дупер имаат нова песна (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Маска од авокадо која и го враќа животот на уништената коса

Igor

Излегува книгата која РОБЕРТ ДЕ НИРО НЕ САКА ДА ЈА ПРОЧИТА – Не знаев дека татко ми е хомосексуалец, мајка ми ми кажа!

Igor

Еве зошто ја нарекуваат најзгодната жена во светот, Лима го запали Инстаграм (ФОТО)

Igor

НЕСЕКОЈДНЕВЕН ДЕЛИКАТЕС: Џем од домати и сланина (РЕЦЕПТ)

Igor

Оваа “вештина” ви гарантира незаборавен секс!

Igor

Остави Коментар

12 + 18 =

Слични објави

Српската естрада со аплауз ги поздрави докторите кои се борат со коронавирусот! (ВИДЕО)

Принцот Хари откри што најмногу му недостига од деновите како член на кралското семејство!

Еспресо

Последниот филм на Чаплин „Модерни времиња“ бил силна критика на власта! (ВИДЕО)

Еспресо

Колкава и каква е моќта за предвидување на секој хороскопски знак?

Igor

Шеј Мичел ја објави првата фотографија со ќерката (ФОТО)

Igor

Никол Шерцингер скршена: Го убија братучед ми и побегнаа, помогнете ми!

Igor