24.8 C
Скопје
14:33 - 13 август, 2022

(ВИДЕО) МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ КАЖА „ДА“: Роматично запросување, многу балони и многу емоции

Во своето ново видео на „YouTube“, пејачката Марија Шерифовиќ на нејзино големо задоволство била дел од едно прекрасно изненадување. Веќе идниот младоженец по име Милош од Белград сакал да ја запроси својата сакана Кристина на уникатен и незаборавен начин и дефинитивно успеал во тоа.

Иако пејчаката не знаела, Милош и бил сосед на Марија, па така и ѝ пришол да ја покани да биде дел од овој романтичен момент, Марија веднаш кажала „да“ , со што прифатила да биде дел од ова изненадување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)

Ми приоѓа еден дечко: „Здраво Марија, јас сум ова она, ти се јави другарка ми“. Реков: „Добро, пукај, што си замислил“. Го прашувам „Каде се случува ова, аман? Во суштина, испадна дека живее во мојата зграда, два ката под мене. Што значи во 20:30 ќе се симнам долу, ќе дојде мојот гитарист Дуле Алагиќ, па да видиме како ќе изгледа таа свршувачка, ќе биде забавно, изјави Марија во најновото видео на Јутјуб, каде го документираше и роматичното запросување.

За својата идна сопруга Милош поставил многу црвени балони во форма на срце, запалил свеќи и направил неверојатна атмосфера во неговиот дом и заедно со својата сосетка од зграда Марија Шерифовиќ се подготвиле за доаѓањето на Кристина. Со придружба на акустична гитара Марија започнува да пее во моментот кога Милош ќе ја праша неговата девојка дали сака да го помине животот со неа. Додека парот танцува пејачката ја изведува нејзината романтична песна „Једанаест“.

Слични објави

Познато е кој англиски град има најголема шанса да ја организира Евровизија 2023, Лондон не е меѓу 7-те кандидати

Еспресо

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Еспресо

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо
Се вчитува....