12.8 C
Скопје
18:30 - 28 февруари, 2024

„Мачно ми е ова да го гледам“: Слоба Радановиќ бесен поради убиствата на децата

Српскиот пејач Слоба Радановиќ реши да го сподели своето мислење за актуелните случувања во Палестина и Израел.

Еден од најголемите конфликти во последните две децении е војната меѓу Израел и Палестина. Многу јавни личности се изјаснија на оваа тема, не само затоа што се работи за конфликт од епски размери што се заканува да се прошири надвор од границите на Блискиот Исток, туку и поради огромниот број невини жртви.

Дека никој не е рамнодушен кон ситуацијата што се случува во светот доказ е и објавата на пејачот.

Фолк пејачот Слоба Радановиќ не остана имун на сцените кои го обиколуваат светот, кој на својот Инстаграм профил објави фотографија од жртвите и порача:

„Израелските снајперисти не штедат ниту деца ниту жени. Доста ми е да го гледам ова. Се чувствувам лошо! Светот молчи. Сите што ни држат предавања за моралот и човековите права го покажуваат своето лицемерие. Господ ќе ви суди“, напиша Радановиќ со објавата.

Фото: Скриншот/Инстаграм

Слични објави

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо

Цеца ја поддржа Бресквица: Ѝ држам среќа да победи, таа е преслатка

Еспресо

(Видео) Вељко Ражнатовиќ ги засука ракавите и покажа како се чисти свињарник: „Разговорот“ со свињата е урнебесен

Еспресо

Градоначалникот на Задар го разреши директорот на салата во која ќе настапува Александра Пријовиќ

Еспресо
Се вчитува....