18.8 C
Скопје
15:24 - 20 април, 2024

Јована Јоксимовиќ за односот со ќерката на Жељко: „Јас не можам да ѝ бидам ни мајка, ни другарка“

Жељко и Јована Јоксимовиќ се во брак со години и имаат три деца – синот Коста и ќерките Ана и Срна.

Меѓутоа, како што е познато, пред да се ожени со Јована, Жељко беше во брак со сопругата Весна, со која ја доби ќерката Мина, која тргна по стапките на нејзиниот татко и се занимава со музика.

Во една прилика Јована проговори за врската со Мина, а потоа ја спомена и поранешната сопруга на Јоксимовиќ.

„Не можам да бидам нејзина другарка, а не можам да ѝ бидам ни мајка. Можам да бидам нејзин пријател и некој кој, за што и да ѝ треба, секогаш ќе биде таму. Луѓето ужасно ги мешаат улогите. Мислам дека Мина има прекрасни родители, прекрасна мајка и прекрасен татко“, изјави тогаш Јована, пишува „Блиц“.

Мина и Жељко Јоксимовиќ / Фото: Инстаграм/Жељко Јоксимовиќ

„Мина е член на нашето семејство. Таа е тука со нас. Како што тој има топлина во куќата на мајка му, ја има и во нашиот дом. Знам дека луѓето бараат сензација, но тука ја нема“, додаде таа.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....