19.8 C
Скопје
15:39 - 20 април, 2024

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Милица Костадиновиќ беше елиминирана од музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“ во последната емисија.

Обидувајќи се да ги возврати солзите, Милица некако најде сила да застане пред камерите и да го искоментира своето учество:

– Уф! Не се работи за тоа што го очекував, веднаш да кажам.

На прашањето што најмногу боли, Милица рече:

-Тоа што сум најмлада, а знам дека можам да направам најмногу од сите овде. Свесна сум за тоа. Некако мислам дека во нас најмладите треба да вложат најмногу време и простор.

– Генерално, секогаш се трудам кога е оваа сцена во прашање. Ова многу ми значи, не е како минлива фаза или станица – додаде таа за „GrandOnline“.

Младата пејачка откри и како ќе се појави, доколку Саша Поповиќ ја врати во конкуренција:

– Си реков дека треба да биде како што треба. Доколку Саша Поповиќ ме врати во натпреварувањето, ќе дојдам гола. Ете, просто и едноставно. Ќе докажам дека не е сѐ во пеењето.

За време на натпреварот, Милица беше главно оценета лошо од жирито, бидејќи нејзиниот фокус беше повеќе на сценскиот настап, кореографијата и костимите, отколку на вистинското пеење.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....